اخبار اکاایران

درگیری اپل و مقامات دادگاهی بر سر شنود اطلاعات

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد درگیری اپل و مقامات دادگاهی بر سر شنود اطلاعات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: ایتنا – یکی از دادگاه های آمریکا با شرکت اپل به مشکل بسیار بزرگی برخورد کرده است زیرا علیرغم صدور حکم قانونی شنود پیام های گروهی از کاربران مشکوک به فعالیت های مجرمانه، شرکت اپل از همکاری با این دادگاه خودداری کرده است.

درگیری اپل و مقامات دادگاهی بر سر شنود اطلاعات
,درگیری,مقامات,دادگاهی,[categoriy]

آکاایران: درگیری اپل و مقامات دادگاهی بر سر شنود اطلاعات

یکی از دادگاه های آمریکا با شرکت اپل به مشکل بسیار بزرگی برخورد کرده است زیرا علیرغم صدور حکم قانونی شنود پیام های گروهی از کاربران مشکوک به فعالیت های مجرمانه، شرکت اپل از همکاری با این دادگاه خودداری کرده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از شماران سیستم به نقل از وب سایت خبری gizmodo، به نظر می رسد که ماجرای امنیت و شنود کاربران در اینترنت پایانی نخواهد داشت. در این میان شرکت هایی مانند اپل به صورت عجیبی رفتار می کنند. برخی از اخبار درباره این شرکت ها حاکی از آن است که این شرکت ها برای کاربران خود و محیط شخصی آنها ارزشی قائل نیستند و اطلاعات آنها را در اختیار دولت آمریکا قرار می دهند ولی برخی از خبرها به مانند خبری که در ادامه آن را خواهید خواند، عملا نقطه مقابل این موضوع را نشان می دهند.

اپل به تازگی وارد یک کشمکش بسیار شدید با یکی از مراکز دادگاهی ایالات متحده آمریکا شده است.
ماجرای این درگیری ازاین قرار است که این دادگاه به منظور بررسی شرایط افراد مظنون به جرم، نیاز به شنود اطلاعات پیام های ردوبدل شده بین آنها داشته است.
به همین دلیل نیز مسئولان این دادگاه به سراغ دادگاه های فدرال و مقامات ارشد قضایی آمریکا رفتند و سرانجام موفق شدند تا مجوز شنود همزمان پیام های کوتاه این کاربران را به صورت قانونی دریافت کنند.

,درگیری,مقامات,دادگاهی,[categoriy]

 

پس از دریافت این مجوز، مسئولان دادگاه آن را به شرکت اپل ارائه کرده و خواستار دسترسی به ساختار شنود پیام های کاربران یاد شده که از محصولات اپل استفاده می کردند شدند. علیرغم وجود این مجوز رسمی، اپل از همکاری با دادگاه سرباز زده و حاضر به افشای اطلاعات کاربران خود نشد تا درگیری بین دادگاه یاد شده و اپل به شدت بالا بگیرد.

شایان ذکر است که اپل هنوز به علت این سرپیچی خود بازخواست رسمی نشده است ولی به احتمال فراوان یک دادگاه فدرال علیه این شرکت شکل خواهد گرفت زیرا قانونی که در قرن ۱۸ میلادی به تصویب رسیده است، شرکت هایی مانند اپل را مجبور به همکاری با دولت آمریکا در جهت شنود داده های مظنونین می کند و اپل با نقض این قانون، عملا قوانین ایالات متحده امریکا را زیر پا گذاشته است.
 منبع :

درگیری اپل و مقامات دادگاهی بر سر شنود اطلاعات گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات