,توصیه,مدیران,کارکشته
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- ضروری است که اقدامات پیشگیرانه ای برای اطمینان از تاثیرحداقلی حملات سایبری و مقابله به موقع و منظم با آنها مدنظر کمپانی ها قرارگیرد.

آکاایران: توصیه های ناب از مدیران کارکشته هندی

مترجم: ستاره کریمیان
تکنولوژی های جدید سازمان ها را وا میدارند تا درباره استراتژی های امنیتی خود دوباره فکرکنند. سه مدیرارشد هندی درباره بهترین روش ممکن به بحث و تبادل نظرمی پردازند.

جویدیپ دوتا، مدیرارشد فناوری اطلاعات خدمات خزانه مرکزی هندوستان: پیشگیری الزامی است.

حمله های سایبری و نشت داده ها به طرز گسترده ای در حال افزایش بوده و خسارات زیادی به بارمی آورند.

درحالیکه شاید دردنیای واقعی برای یک شرکت غیرممکن باشد که بتواند از همه حملات جلوگیری نماید ، با این همه ضروری است که اقدامات پیشگیرانه ای برای اطمینان از تاثیرحداقلی حملات سایبری و مقابله به موقع و منظم با آنها مدنظر کمپانی ها قرارگیرد.

در سازمان هایBFSI یا ( شرکت های بانکداری، خدمات مالی و بیمه) همچون سازمان ما که از نظر قوانین و مقررات در سطح بسیار بالایی هستند، از کمیته های فنی مشورتی شامل زیرکمیته هایی درزمینه امنیت سایبری که توسط سازمان مبادلات بورس و امنیت هندوستان( SEBI ) مستقر شده استفاده می کنیم که خط مشی های مارا بازنگری کرده و دستورالعمل ها و فعالیت های ممیزی ما را توصیه و تدوین می نماید. اجرای سیستم های امنیتی باید با ایجاد طرح های واکنش جامع و کامل به حوادث ، دادن آگاهی دقیق به کارکنان و راهبردهایی در راستای کاهش خطرات توام شوند.

پیشگیری از حادثه باید گزینه ارجح و اولویت اول یک سازمان به منظور مقابله یا تهدیدهای امنیتی سایبری باشد.

واکنش سریع و رفع مشکل زمانی نیاز می شود که پیشگیری ها با شکست روبرو شده باشند.

بنابراین ما به یک برنامه مدون پاسخگویی نیاز داریم تا الزامات مورد نیاز را برای اعلام خطرکردن به قسمت هایی که تحت تاثیرحملات واقع شده اند لحاظ کرده و با بررسی دلایل نشت اطلاعات مانع ازتکرارآن شود.

انتظار می رود ابزارهای ( SIEM) یا( مدیریت رویداد و حوادث امنیتی) که از راه حل هایی خلاف قاعده و نامتعارف برای مقابله با مشکلات امنیتی سیتم ها استفاده می کنند در سال های آتی به طرزفزاینده ای توسط سازمان های مختلف مورد استفاده قرارگیرند.

شناسایی سریع در کنار واکنش موثرو کارآمد ، آئین یا مانترای جدید پیشگیری محسوب می شود.

سریواتس وارادهارجان،مدیر ارشد فناوری اطلاعات کمپانی Reliance Secutities: درمان، پیشگیری نوین است.

ما در نسلی قرار داریم که درآن همه چیز به اعداد و ارقام تغییرشکل یافته اند. به عنوان بخشی از گروه امنیتی، ما مجموعه ای از ابزارهای امنیتی کنشگرای را با شرایط DLP یا ( پیشگیری از فقدان داده ها) درمیان بقیه چیزها ترتیب داده ایم. اما این راهبردها و راه حل ها، پیشگیری را تنها در یک سطح ارائه می دهند و آنچه که مهم تراست این است که یک سازمان تا چه اندازه می تواند برای متوقف نمودن این تهدیدها پویا و کنشگر عمل نماید.

من در کسب و کاری فعالیت می کنم که تاخیردر تعاملات پذیرفته نیست و افزودن لایه های امنیتی بیشتر امکان رکود و تاخیررا افزایش می دهد.

امروزه هیچ فناوری ای وجود ندارد که بتواند سرعت مورد نیاز کسب و کار را حفظ کند بنابراین استراتژی های ترمیم و بهبود سیستم باید درآن لحاظ شوند.

این خیلی مهم است که اول خانه خود را تمیزکنید. ما در بخش تامین امنیت سازمان ، میزانی کافی و قابل توجه از قوانین و مقررات امنیتی داریم که برای کنترل مراکز داده های درون شبکه برنامه ریزی و تهیه شده اند.

همچنین برای مقابله با تهدیدهای ناشناس درهرزمان و موقعیتی آماده هستیم. من فکرنمی کنم که هیچ سیستم، ابزار یا مکانیزمی آنقدرقوی باشد که بتواند تهدیدها را کاهش دهد یا از مواردی که موجب کندی سیستم ها می شوند جلوگیری نماید.

به همین علت همیشه باید برای مقابله با خطرات آمادگی کامل داشته باشید.
گوپال رانگاراج، مدیرارشد فناوری اطلاعات RELIANCE LIFE SCIENCES
پیشگیری و درمان : بهتراست که باهم باشند.

همواره هم تهدیدهای شناخته شده و هم ناشناخته وجود دارند. وقتی تهدیدها را بشناسیم می توانیم از خود دربرابرآنها حمایت کنیم و یک استراتژی چارچوب زیربنایی امنیتی را بسازیم.

اما این تنها کافی نیست. ما می توانیم از سازمان های خود و شبکه های آنها در برابرتهدیدهای شناخته شده حمایت کنیم اما تهدیدهای ناشناخته ای همچون ( Black Swan ) یا- قوی سیاه- هم وجود دارند که مقیاس گسترده تری از انواع حملات سایبری محسوب می شوند.

خطر، میزان تاثیری است که این تهدید برروی کسب و کار اعمال می کند و در نتیجه فرد می تواند تنها یک کار حدسی از لحاظ پشتیبانی از شبکه انجام دهد.

ما معمولا از دارایی های محرمانه اطلاعات IPو بقایای آن حفاظت می کنیم . جنبه پیشگیری شبکه که همان دورنمای تهدید شناخته شده محسوب می شود قطعا برای یک سازمان از اهمیت بالایی برخورداراست.

وجود حفاظت مناسب و متدهای پشگیری درون شبکه ضروری است اما یک سازمان باید قادرباشد تا - درصورت وقوع حملات سایبری- دربرابر تهدیدها از خود واکنش نشان داده و آنها را از بین ببرد.

به چنین قابلیتی ، فرایند تخفیف یا کنترل خطرگفته می شود جایی که یک سازمان باید دارای استراتژی جبران یا بازسازی مناسب در مقابل تهدیدها باشد.

همچنین آمادگی برای جبران خسارات ناشی از حملات ناگهانی باید یک راهبرد برنامه ریزی شده ، آزمایش شده و اجرایی باشد.

پس درعین حال که برای ایجاد چارچوب امنیتی سازمان برنامه ریزی انجام می شود جنبه های تخفیف وکنترل خطرات نیز باید مد نظرقرارگیرند .منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11