,احتمال,افزایش,حمله
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- دانشگاه ها محلی برای تجمیع اندوخته بزرگی از اطلاعات با مالکیت معنوی باارزش است، و از این رو دانشگاه های تحقیقاتی، یکی از نخستین اهداف هکرها به شمار می رود

آکاایران: احتمال افزایش حمله به شبکه دانشگاه ها در سال ۲۰۱۶

در سال جدید، حملات به دانشگاه های اصلی و بزرگ ادامه خواهد یافت. این نتیجه مطالعه یک موسسه است که میزان آمادگی در مقابل حملات سایبری را بررسی می کند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از نتورک ورلد، بدلیل عدم آمادگی لازم در برخی از این دولت ها و همچنین فقدان برنامه دقیق و تمهیدات کافی در این زمینه، انتظار کاهش این خطرات چندان منطقی نیست.

یکی از کارشناسان این موسسه اظهار داشته: «دانشگاه ها محلی برای تجمیع اندوخته بزرگی از اطلاعات با مالکیت معنوی باارزش است، و از این رو دانشگاه های تحقیقاتی، یکی از نخستین اهداف هکرها به شمار می رود.»
به گفته وی، اینگونه حملات در سال های 2014 و 2015 به کرات روی داده است، و انتظار نداریم که در سال 2016 کاهش یابد.

حمله

به عنوان مثال، در دسامبر گذشته، انگلستان شاهد حمله بزرگی به مراکز دانشگاهی بود که در آن شمار فراوانی از دانشگاه های متصل به هم، مورد هجوم سایبری قرار گرفتند.
در نمونه ای دیگر و مطابق گزارش بی بی سی، حمله ای از نوع DDoS مانع از دسترسی دانشجویان به یک شبکه کاری شد که با بودجه عمومی فعالیت می کرد.

در یک مورد دیگر، فایننشال تایمز به تعدادی از دانشگاه ها هشدار داده بود که خود را برای مقابله با یک حمله احتمالی آماده کنند.
در این هشدار آماده بود که ممکن است مجرمین سایبری به اطلاعات انبوه دانشگاه ها که ارزش فراوانی دارند حمله کرده و در روند تحقیقات دانشگاهی نیر اخلال ایجاد کنند.

مطابق این گزارش، بودجه در تامین امنیت سایبری نقش اساسی را ایفا می کند و از این رو جایگاه امنیت در ایالات متحده قابل قبول است، اما در بسیاری از دیگر کشورها، بودجه تخصیص یافته برای این مقوله اساسی گاه به کمتر از دو درصد کل بودجه IT هم نمی رسد.
 منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11