آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- روز چهارشنبه هکرهای اینترنتی با جمع آوری کلمات عبور ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل، امنیت میلیون ها نفر را به طور جدی تهدید کردند.

هشدار به کاربران ایمیل های یاهو | جیمیل و هات: سریع تر کلمات عبورتان را عوض کنید

آکاایران: هشدار به کاربران ایمیل های یاهو، جیمیل و هات: سریع تر کلمات عبورتان را عوض کنید

شرکت امنیتی Hold Security که در زمینه جمع آوری اطلاعات سرقت شده توسط هکرها در فضای مجازی تخصص دارد، اعلام کرده که یک پایگاه داده استثنایی در فضای مجازی شناسایی کرده که حاوی اطلاعات ۲۷۲ میلیون آدرس ایمیل و از جمله کلمات عبور آنهاست و با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از این کلمات عبور برای فعالیت در سایت های دیگری نیز استفاده می کنند، خطرات فراوانی آنها را تهدید می کند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، از جمله خدمات ایمیل که اطلاعات کاربرانشان به دست هکرها افتاده می توان به خدمات جیمیل، یاهو، هات میل و mail.ru روسیه اشاره کرد.

به نظر می رسد برای سرقت مشخصات این ایمیل ها از حرفه های وب سایت های کمتر ایمنی استفاده شده که کاربران ایمیل و کلمه عبور خود را در آنها وارد کرده اند. بنابراین کاربرانی که از آدرس های ایمیل خود در سایت های ثالث به عنوان کلمه عبور استفاده نکرده باشند، در امان هستند.

Hold Security می گوید، روش قطعی برای مطمئن شدن از اینکه آدرس ایمیل افراد در فهرست ایمیل های هک شده وجود دارد یا خیر وجود ندارد و اگر هم این شرکت بخواهد یک سرویس اختصاصی به همین منظور راه اندازی کند، به علت هجوم کاربران امکان از کار افتادن سایت وجود دارد، لذا بهترین کار تعویض کلمات عبور برای حفظ امنیت در برابر هکرهاست.

بررسی ها نشان می دهد هکر یا هکرها به طور جدی درصدد شناسایی کاربران روس بوده اند. حدود ۵۷ میلیون آدرس ایمیل بررسی شده در این مجموعه مربوط به mail.ru بوده اند که مدعی است ماهانه ۱۰۰ میلیون کاربر دارد. ۴۰ میلیون آدرس هم متعلق به یاهو، ۳۳ میلیون متعلق به هات میل و ۲۴ میلیون متعلق به جیمیل هستند.منبع :

تبلیغات