حفره امنیتی جدید iOS

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد حفره امنیتی جدید iOS ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- اما این حفره امنیتی موجب می گردد که پس از روشن شدن، قفل صفحه نمایش غیرفعال باقی بماند.

حفره امنیتی جدید iOS
,حفره,امنیتی,جدید,[categoriy]

آکاایران: حفره امنیتی جدید iOS

محققان امنیتی موفق به کشف حفره امنیتی مربوط به ورود به دیوایس های اپل شدند که در نسخه های 8 و 9 سیستم عامل iOS وجود دارد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوایرر، هر چند این حفره قدری فنی است، اما در هر حال به هکرها اجازه می دهد که با گذر کردن از قفل صفحه نمایش، به محتویات دیوایس های همراه که به دو نسخه اخیر این سیستم عامل مجهزند دسترسی پیدا کنند. بدین ترتیب حمله کنندگان می توانند محافظ صفحه را شکسته و به درون آن رخنه کنند.

به گفته یک کارشناس، در هنگام آپدیت شدن نرم افزار، با ایجاد یک حلقه تکراری و بی پایان، سرانجام قفل صفحه نمایش بصورت موقت غیرفعال می گردد، و همین موضوع اسباب دسترسی به گوشی را فراهم می کند.

,حفره,امنیتی,جدید,[categoriy]

در حال عادی، و زمانی که کاربر تصمیم به غیرفغال کردن موقت قفل صفحه نمایش می گیرد، بلافاصله پس از خاموش و روشن کردن دستگاه، مجددا قفل صفحه نمایش بصورت پیش فرض فغال می شود.
اما این حفره امنیتی موجب می گردد که پس از روشن شدن، قفل صفحه نمایش غیرفعال باقی بماند.
بدین ترتیب، دستگاه دارای قفل صفحه نمایش نبوده و آماده هر گونه حمله ای خواهد بود و در مقابل آسیب های امنیتی، آسیب پذیر است.

به کاربران آیفون و آیپد توصیه شده که مخصوصا زمانی که دیوایس خود را از خود دور می کنند، به این خطر توجه داشته باشند.
هنوز اپل در این زمینه توضیحی نداده است.
 منبع :

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات