اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- رؤسای گوگل و فیس بوک حمایت خود را از تیم کوک اعلام کرده اند اما بیل گیتس همکاری با اف.بی.آی را به اپل توصیه کرده است.

اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون
,همچنان,مبهوت,رمزگشایی,[categoriy]

آکاایران: اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون

اعلام پلیس فدرال آمریکا(اف.بی.آی) مبنی بر اینکه به شکل مرموزی یک دستگاه آیفون را هک کرده یک شکست برای اپل محسوب می شود زیرا کاربران متوجه شده اند که نمی توانند دولت ها را حتی از دستگاهی که مقامات آمریکایی غیرقابل نفوذ خوانده بودند، بیرون نگه دارند.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، این در حالیست که اپل هنوز نمی داند چطور امنیت از دست رفته محصول پرچمدار خود را احیا کند.

دولت آمریکا اعلام کرده توانسته کد امنیتی آیفون مورد استفاده فرد مسلح عامل تیراندازی در کالیفرنیا را بشکند ولی به نحوه انجام این کار اشاره نکرده است.

اعلام این موضوع مهندسان نرم افزاری اپل و کارشناسان بیرونی را گیج و مبهوت کرده و آنها نمی دانند که اف.بی.آی چطور توانسته رمزنگاری دیجیتال این گوشی را بدون کمک اپل بشکند.

این اقدام همچنین کار اپل در رفع نقص هایی که نرم افزار آیفون را به خطر انداخته پیچیده می کند.

اف.بی.آی چند روز پیش جلسه دادگاه با مسئولان اپل بر سر رمزنگاری آیفون را لغو کرد و گفت: یک شرکت ثالث برای شکستن کد امنیتی آیفون عامل حادثه "سن برناردینو" راهی را پیدا کرده است.

جلسه دادگاه که برای مجبور کردن شرکت اپل برای همکاری با دستگاه های امنیتی در خصوص رمزگشایی آیفون ترتیب داده شده بود، به درخواست مسئولان اف.بی.آی لغو شد.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد که راه دیگری را برای شکستن رمزنگاری آیفون متعلق به عامل تیراندازی در سن برناردینو پیدا کرده است.

اف.بی.آی اطلاعات موجود در گوشی رضوان فاروق را که به همراه همسرش عامل مرگ ۱۴ تن در سن برناردینو شناخته شده برای تحقیقات خود ضروری می داند.

پیشتر ادوارد اسنودن مامور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا که اسناد این سازمان را فاش کرده، ادعای اف.بی.آی مبنی بر اینکه صرفا اپل توانایی رمزگشایی از آیفون عامل تیراندازی در سان برناردینو را دارد، کاملا بی اساس خوانده بود.

اسنودن گفته بود: اف.بی.آی می گوید صرفا اپل است که با در اختیار داشتن ابزار فنی اختصاصی، قادر است از آیفون رمزگشایی کند اما با احترام باید بگویم که این حرف ها کاملا مزخرف است.

مسئولان اپل می گویند، در صورت همکاری با اف.بی.آی و ارائه سیستم رمزگشایی آیفون به این نهاد دولتی، امنیت مشتریان شان به خطر می افتد.

تیم کوک، مدیرعامل اپل در جریان رونمایی از آیفون جدید SE گفت: محافظت از اطلاعات شخصی مشتریان برای اپل یک ضرورت است.

پیشتر دادگاهی در آمریکا به همکاری اپل با اف.بی.آی رای داده بود اما اپل این درخواست را رد کرده و در خصوص این حکم در دیوان عالی فرجام خواهی کرده بود.

دعوای حقوقی دو طرف به کنگره آمریکا نیز کشیده شد و طرفین در جلسه ای توضیحات خود را در مقابل کمیته ای از سناتورها ارائه دادند.منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

رمزگشایی ایفون

اپل همچنان مبهوت از رمزگشایی آیفون گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات