loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: با حکم دادگاه آمریکایی

 

آکا ایران- دادگاه آمریکا اعلام کرد اگر چه محتوای مکالمات مردم محرمانه است، اما اطلاعات فنی مربوط به برقراری تماس از نقطه آ با بی محرمانه نیست.

دسترسی به اطلاعات خصوصی شهروندان در آمریکا بدون نیاز به حکم دادگاه ممکن شد

آکاایران: دسترسی به اطلاعات خصوصی شهروندان در آمریکا بدون نیاز به حکم دادگاه ممکن شد

بر اساس حکم تجدیدنظر دادگاهی در دیترویت آمریکا برای دسترسی به داده های خصوصی کاربران تلفن های همراه نیازی به دستور دادگاه نیست.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این حکم برای پی بردن به موقعیت جغرافیایی دو دزد از طریق بررسی اطلاعات دکل های تلفن همراه در دیترویت صادر شده است.

پلیس برای دستگیری این دو دزد مسلح نیازمند دریافت سوابق موقعیت جغرافیایی آنها از طریق بررسی داده های مکان یابی تلفن های همراه و دکل های مربوطه بود و با بررسی های انجام شده دریافت که این دو مرد در فاصله دو مایلی محل دزدی از گوشی های خود استفاده کرده اند.

تیموتی کارپنتر و تیموتی سندرز که در این پرونده محکوم شده اند می گویند سوابق استفاده از گوشی های همراه آنها بدون دریافت حکم دادگاه افشا شده و این امر نقض آزادی های مطرح در قانون اساسی آمریکاست. اما دادگاه تجدیدنظر با رد این نظر اعلام کرد اگر چه محتوای مکالمات مردم محرمانه است، اما اطلاعات فنی مربوط به برقراری تماس از نقطه آ با بی محرمانه نیست.

تیموتی کارپنتر و تیموتی سندرز بر اساس حکم صادره دادگاه به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند. کارشناسان و حقوق دانان بیم دارند صدور احکام قضایی از این دست زمینه را برای نقض حریم شخصی کاربران تلفن همراه و از دست رفتن امنیت آنها در سال های آینده فراهم کند.منبع :

تبلیغات