آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: روایتی از نقش رسانه در افشاگری های اسنودن

 

آکا ایران- افشاگری های اسنودن همگی گویای اهمیت و توجه بیش از پیش، به حوزه حفظ حریم شخصی در فضای مجازی می باشد.

 - جایی برای پنهان شدن نیست - منتشر شد

آکاایران:

کتاب «جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل گر» نوشته «گلن گرینوالد»، روزنامه نگار آمریکایی توسط «احسان موحدیان» به فارسی برگردانده شده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این کتاب به شرح تاثیرگذاری نویسنده در افشاگری های ادوارد اسنودن از جاسوسی های سایبری و مخابراتی آژانس امنیت ملی آمریکا می پردازد.

اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی این کشور است که در سال ۲۰۱۳ به افشای عملیات بزرگ «جاسوسی و مراقبت در سطح جهانی» پرداخت.

نویسنده در این اثر از روابط پیچیده رسانه ها و به ویژه روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی آمریکایی با دولت این کشور، تلاش هوشمندانه ی کاخ سفید برای کنترل نرم شبکه های تلویزیونی و نشریات، نحوه سازمان دهی اقتصادی و حرفه ای رسانه ها در آمریکا و روابط آن ها با نهادهای مختلف قدرت، شیوه های متنوع تاثیرگذاری رسانه ها و نحوه طراحی یک پیکار رسانه ای برای تاثیرگذاری حداکثری بر ذهن مخاطب و بسیاری مسائل دیگر پرده برمی دارد و تلاش می کند خواننده را با پشت پرده ی دنیای رسانه در دنیای سرمایه داری آشنا کند.

پس از انتشار این کتاب، نقدهای مثبت و منفی متعددی از جانب صاحب نظرانی همچون دیوید کل، استاد حقوق جزای دانشگاه جرج تاون و مایکل بی. موکاسی، تحلیل گر وال استریت ژورنال بر آن نوشته و در رسانه های مختلف منتشر شده است.

افشاگری های اسنودن چه واقعی باشد چه حاصل یک بازی پیچیده ی تبلیغاتی، همگی از یک واقعیت پرده برمی دارد و آن اهمیت توجه بیش از پیش، عمیق و موثر به امنیت حوزه شخصی در فضای مجازی و توجه کارگشا به ایجاد راهکارهای قانونی حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی و توجه کارگشا به ایجاد راهکارهای قانونی حفاظت از حریم شخصی کاربران اینترنت در مقابل سودجویان است؛ فرقی هم نمی کند این سودجویی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یا امنیتی باشد، از داخل باشد یا خارج از کشور، از سوی شخص باشد یا سازمان ها و شرکت ها، خصوصی باشد یا دولتی؛ مهم شناخت و شناساندن این مساله به جامعه کاربران اینترنت و ایجاد یک حرکت اجتماعی برای مقابله با این گونه سودجویی هاست. حرکتی که شامل آموزش شهروندی و ایجاد سازوکارهای قانونی و قضایی لازم برای مقابله با آن است.

گلن گرینوالد برای کتاب حاضر و به دلیل شجاعت فوق العاده اش در نویسندگی موفق به دریافت جایزه ۱۰ هزار یورویی «گشویسترشول » در مونیخ آلمان شد.جایزه گشویسترشول در سال ۱۹۸۰ در ایالت باواریا تاسیس شد و از طرف انجمن ناشران، کتاب فروشان آلمانی و شهردار مونیخ به نویسندگان مستقل و حامی آزادی های مدنی، اخلاقی و فکری اهدا می شود. گلن گرینوالد، نویسنده آثار پرفروشی در آمریکا همچون «یک وطن پرست چگونه عمل می کند» و «میراث غم انگیز» است.

او که از سوی نشریه آتلانتیک یکی از ۲۵ مفسر سیاسی پرنفوذ جهان لقب گرفته، در گذشته وکیلی فعال در حوزه قانون اساسی و حقوق مدنی بوده است. او ستون نویس روزنامه گاردین نیز بوده و نوشته هایش در روزنامه ها و نشریات خبری سیاسی متعددی از جمله نیویورک تایمز و لس آنجلس تایمز منتشر شده است. کتاب جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل گر به اهتمام گروه تخصصی رسانه ای تحلیلگران عصر اطلاعات منتشر شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

این کتاب از سوی گروه رسانه ای تحلیلگران عصر اطلاعات منتشر شده و در نمایشگاه کتاب در غرفه نشر رهی عرضه شده است.منبع :

تبلیغات