loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هدف گوگل کاوش محتوای برنامه های گوشی و کامپیوترها است.

گوگل به زودی رایانه شما را هم جستجو خواهد کرد

آکاایران: گوگل به زودی رایانه شما را هم جستجو خواهد کرد

گوگل به زودی رایانه شما را هم جستجو خواهد کرد

با توجه به در پتنتی که در بالا مشاهده می کنید، ممکن است جست وجوی گوگل به زودی به اطلاعات برنامه های کامپیوتر کاربران نیز دسترسی پیدا کند.

این پتنت با نام «اطلاعات برنامه های کامپیوتر در نتایج جست وجو» شناخته می شود و انواع مختلفی از قابلیت های جست وجو و روش های اجرای آن را شامل می شود.

در اسنادی که توسط گوگل در USPTO (اداره ثبت اختراع آمریکا) قرار گرفته، شرکت لیستی از مکان های مختلف برای جست وجو مثل برنامه های محلی، سرویس های از راه دور و برنامه های ثبت شده را عنوان کرده است.

برای برنامه های ثبت شده به جست وجو در بخش های اجتماعی، مسیریابی (Google Maps)، پخش کننده چندرسانه ای و محتوا پرداخته می شود.

برای سرویس های از راه دور گوگل در وب، اخبار و رسانه های اجتماعی به جست وجو می پردازد، البته الآن هم همین کار را انجام می دهد.

برای برنامه های محلی، جست وجوی گوگل به برنامه ها، بوکمارک ها و مخاطبین خلاصه می شود.

البته می توان با خیال راحت تصور کرد که گوگل بدون اجازه شما در میان این اطلاعات به جست وجو نخواهد پرداخت و هر نتیجه ای که مشاهده کنید، تنها برای خودتان است.

احتمالاً به زودی این رشد قابلیت های بخش جست وجوی گوگل، به اطلاعات شما که در اینترنت قرار نگرفته اند و در حافظه گوشی جای دارند هم راه خواهد یافت.منبع :

تبلیغات