ویندوز ۱۰ همه داده های کاربر را به مایکروسافت می فرستد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ویندوز ۱۰ همه داده های کاربر را به مایکروسافت می فرستد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هنوز به درستی مشخص نیست که به چه علت تمامی داده ها به مایکروسافت ارسال می شوند.

ویندوز ۱۰ همه داده های کاربر را به مایکروسافت می فرستد
,ویندوز,کاربر,مایکروسافت,[categoriy]

آکاایران: ویندوز ۱۰ همه داده های کاربر را به مایکروسافت می فرستد

برخی قابلیت های ویندوز ۱۰ از جمله دستیار دیجیتالی Cortana و جست وجوگر Bing به صورت مرتب داده ها را به شرکت مایکروسافت انتقال می دهند و حتی اگر این ابزارها خاموش باشند، باز هم دست از فعالیت نمی کشند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت، بررسی جدید مرکز Ars Technica نشان داد برخی ابزارهای کاربردی و خدمات که در شرکت مایکروسافت تولید شده اند، حتی در حالتی که کاربر به آنها اعلام می کند دست از فعالیت بکشند بازهم غیرفعال نمی شوند و تنظیمات حریم شخصی را زیرپا می گذارند.

به عنوان مثال، رایانه های مبتنی بر ویندوز که از خدمات پردازش ابری OneDrive مایکروسافت استفاده می کنند، به صورت دوره ای داده های خود را در اختیار مایکروسافت قرار می دهند و هنوز دلیل این مسئله مشخص نشده است.

بررسی ها نشان داده است حتی اگر کاربران با یک حساب کاربری داخلی وارد سیستم شوند و از حساب کاربری متصل به شبکه مایکروسافت هم استفاده نکنند، باز هم داده های آنها انتقال می یابد.

,ویندوز,کاربر,مایکروسافت,[categoriy]
 

«پیتر برایت» از مدیران مرکز Ars Technica در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «هنوز به درستی مشخص نیست که به چه علت تمامی داده ها به مایکروسافت ارسال می شوند و شرکت مذکور هم توضیحی در این زمینه نداده است.»

البته باید توجه داشت که این مشکل برای مدت طولانی در مورد ویندوز ۱۰ مطرح شده است. ماه گذشته برخی کارشناسان امنیتی اعلام کردند رایانه های مبتنی بر ویندوز که به طور دایم به اینترنت متصل هستند می توانند مشکلاتی را در حوزه انتشار داده های شخصی کاربران به وجود آورند.

برخی منتقدان هم اکنون اعلام کردند که اقدام جدید مایکروسافت برای دریافت داده ها عاملی برای نقض حریم شخصی کاربران محسوب می شود و برخی دیگر توضیح دادند که این فرآیند بدون اطلاع کاربران انجام می شود.

بررسی های دقیق تر Ars Technica نشان داد بخشی از داده هایی که در اختیار مایکروسافت قرار می گیرد مشخصه هایی دارد که از روی آنها می توان هویت کاربر را تشخیص داد.
 منبع :

ویندوز ۱۰ همه داده های کاربر را به مایکروسافت می فرستد گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات