آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا خبر داد

 

آکا ایران- سرهنگ نیک نفس: بدون شک اگر در فروشگاه های دارای نماد، جرمی هم رخ دهد قابل پیگیری است.

نماد

آکاایران: تشکیل 6 پرونده جعل نماد الکترونیکی

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا، از تشکیل شش پرونده جعل نماد الکترونیکی خبر داد.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، سرهنگ علی نیک نفس افزود: مردم می توانند به فروشگاه هایی که نماد اصیل اعتماد الکترونیکی دارند اعتماد کنند و خریدهای خود را در این فروشگاه ها انجام دهند؛ زیرا این فروشگاه ها تحت نظارت هستند و احتمال وقوع جرم در این فروشگاه ها به مراتب کمتر از فروشگاه هایی است که این نماد را ندارند.

نیک نفس ضمن هشدار به مردم تاکید کرد: نماد اعتماد الکترونیکی باید اصالت داشته باشد که این اصالت را در دو سایت Enamad.ir و Cyber.Police.ir می توان پیگیری کرد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا میزان شکایت ها از فروشگاه های اینترنتی دارای نماد اعتماد را کمتر از نیم درصد کل شکایت ها اعلام کرد و گفت : این رقم نشان می دهد فضا و خدمات این فروشگاه ها بسیار سالم تر از فروشگاه های فاقد نماد است.

وی گفت: موضوع جعل نماد به دلیل اهمیت موضوع درصدر پیگیری های پلیس فتا قرار دارد و افرادی که این نماد را جعل کرده اند در چرخه رسیدگی قضایی قرار گرفته اند.

این مقام مسئول ادامه داد: پلیس فتا برای اعتمادی که مردم به نماد می کنند این موضوع و فروشگاه های اینترنتی را مستمر رصد می کند تا فضای سوءاستفاده را کاهش دهد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا، از تشکیل شش پرونده جعل نماد الکترونیکی خبر داد.

وی بیشتر شکایت های مردم را از فروشگاه های اینترنتی، تطابق نداشتن کیفی کالاهای تبلیغی با کالای تحویلی اعلام کرد و افزود: تحویل ندادن کالا از طریق سایت های فاقد نماد و تحویل کالاهای تقلبی از دیگر شکایت های مردمی در مورد فروشگاه های اینترنتی بوده است.

براساس گزارش مرکز توسعه تجارت الکترونیکی کشور، نیک نفس همچنین اظهار کرد: پیش نویس اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی در دست تهیه است.منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11