اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- ۸۵ درصد از شهروندان ژاپنی بابت آثار و عواقب منفی حملات سایبری نگران هستند.

90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند
,درصد,مردم,ژاپن

آکاایران: درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند

نتایج یک نظرسنجی دولتی ژاپن از نگرانی اکثریت مردم این کشور بابت حملات سایبری به دستگاه های دولتی و خصوصی حکایت دارد.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایرنا، افزایش حملات سایبری علیه شرکت های دولتی و خصوصی ژاپن موجب نگرانی دولتمردان و افکار عمومی این کشور شده است.

این در حالی است که تنها ۶.۸ درصد از مردم این کشور چنین نگرانی ندارند.
جرائم سایبری در سال های اخیر در ژاپن افزایش یافته است.

روز به روز این حملات پیچیده تر می شود. هکرهای اینترنتی تلاش می کنند اطلاعات را از پایگاه های اینترنتی نهادهای دولتی و مراکز تجاری و فعالان اقتصادی سرقت کنند. آنها با هک کردن پایگاه های اینترنتی هدف، مشکلات بسیار زیادی برای فعالان بخش اقتصادی بوجود می آورند.

خبرگزاری کیودو در گزارشی اعلام کرد که با افزایش استفاده از اینترنت در ژاپن، ۹۳.۲ درصد از مردم این کشور معتقدند جرائم اینترنتی رو به افزایش خواهد گذاشت.

به اعتقاد عمده مردم ژاپن، یکی از اصلی ترین شیوه دزدی اطلاعات از طریق حملات سایبری، با استفاده از ویروس های رایانه ای خواهد بود.

همچنین ۶۵.۲ درصد از شهروندان ژاپنی با نگرانی بابت سرقت اطلاعات محرمانه سیاسی و دیپلماتیک، این مسئله جزء تهدیدات امنیت ملی خود دانستند.

از سوی دیگر، ۵۳.۸ درصد مردم ژاپن از بابت سرقت اطلاعات تکنولوژی های مهم و پیچیده این کشور ابراز نگرانی کرده و عنوان کردند این مسئله موجب از بین رفتن مزیت های برتر کشورشان در عرصه رقابت های بین المللی می شود.

در جدیدترین نمونه از حملات سایبری به دستگاه های دولتی ژاپن، اوایل ماه می (اردیبهشت ماه) یک سازمان نیمه دولتی این کشور هدف حمله قرار گرفت و اطلاعات بیش از یک میلیون نفر از جمله نام، آدرس و تاریخ تولد آنها به سرقت رفت.

هک شدن شرکت «سونی پیکچرز» در روزهای پایانی سال میلادی گذشته (۲۰۱۴) و سرقت چندین ترابابت اطلاعات کارکنان و ایمیل های آنان نیز از دیگر حملات سایبری مهم علیه ژاپن بوده است.

این موضوع حتی باعث شد آمریکا اعلام کند چتر دفاع سایبری خود را بر ژاپن نیز گسترش خواهد داد و به متحد آسیایی خود برای مقابله در برابر حملات آنلاین علیه پایگاه های نظامی و زیر ساخت ها از جمله نیروگاه های برق کمک کند.

این سومین نظرسنجی دولت در زمینه امنیت سایبری ژاپن است. نظرسنجی های پیشین در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ انجام شده بود.

این نظرسنجی بین روزهای دوم تا دوازدهم ماه جولای و از بین سه هزار نفر انجام شده بود.منبع :

90 درصد مردم ژاپن از حملات سایبری به کشور خود نگرانند گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات