آکا ایران- اوگن کسپرسکی، رقبای خود را سارق می داند!

آکاایران: کسپرسکی رقبای خود را فریب داد

گزارش ها حاکی است که شرکت امنیت سایبری کسپرسکی برای تخریب رقبای خود در بازار آنها را فریب داده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، دو تن از کارکنان سابق شرکت روسی کسپرسکی مدعی شدند این شرکت که فعالیت خود را بیش از یک دهه قبل آغاز کرده و در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های امنیت سایبر در جهان است، برای تخریب رقبای خود در بازار برنامه های نرم افزاری آنتی ویروس آنها را طوری فریب داده تا فایل های خوش خیم را در دسته مخرب ها قرار دهند.

آنها افزودند: هدف این فعالیت سری شرکت های مایکروسافت، آ.وی.جی، اَوَست و دیگر رقبا بوده و باعث شده آنها فایل های مهم را در رایانه های مشتریان خود حذف یا غیرفعال کنند.

برخی از این فعالیت ها به دستور اوگن کسپرسکی موسس این شرکت و برای تلافی علیه شرکت های رقیب کوچکتر که احساس می کرد به جای تولید فناوری خود در حال کپی برداری از آنتی ویروس کسپرسکی هستند، صورت گرفته است.

یکی از کارکنان سابق کسپرسکی گفت: اوگن این رقبا را سارق می دانست.

هر دو منبع آگاه خواستند که نامشان فاش نشود و میگویند جزو معدود افرادی هستند که از این ماجرا خبر دارند.

لابراتوار کسپرسکی گزارش ها مبنی بر تلاش این شرکت برای فریب رقبا به قرار دادن فایل های سالم در دسته ویروس ها و بدافزارها را به شدت تکذیب کرد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: شرکت ما هرگز برنامه مخفیانه ای برای فریب رقبا و ضربه زدن به جایگاه آنها در بازار نداشته است. این اقدامات غیراخلاقی و نادرست هستند.

مقامات اجرایی شرکت های مایکروسافت، آ.وی.جی و اَوَست پیشتر به رویترز گفتند که در سال های اخیر گروه های ناشناس سعی کرده اند آنها را فریب دهند و فایل های سالم را ویروس جلوه دهند.

مسئولان این شرکت ها در تماس رویترز درباره اتهامات دست داشتن کسپرسکی در این فریب کاری اظهارنظر نکردند.

شرکت روسی کسپرسکی یکی از محبوب ترین شرکت های سازنده آنتی ویروس در جهان است و ۴۰۰ میلیون کاربر در جهان دارد.

کسپرسکی به واسطه تحقیقاتش در زمینه برنامه های جاسوسی پیچیده غربی ها و کرم رایانه ای استاکس نت که در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ برای تخریب برنامه هسته ای ایران به کار گرفته شد، اعتبار بالایی در صنعت ساخت آنتی ویروس کسب کرده است.منبع :