آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- دومین متهم هک شرکت مخابراتی تاک تاک در لندن دستگیر شد.

دستگیری هکر ۱۶ ساله انگلیسی در لندن

آکاایران: دستگیری هکر ۱۶ ساله انگلیسی در لندن

یک نوجوان ۱۶ ساله انگلیسی به جرم هک کردن شرکت مخابراتی و اینترنتی تاک تاک در لندن دستگیر شد. وی دومین فردی است که در رابطه با این پرونده توسط پلیس زندانی شده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، تاک تاک یک شرکت ارائه دهنده خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت، تلویزیون های کابلی و خدمات تلفن همراه است که در انگلیس فعالیت می کند.

پلیس می گوید در رابطه با این واقعه در حال تحقیق در محل زندگی هکرهای دستگیر شده در لیورپول نیز هست تا جزئیات بیشتری به دست آورد.

هفته قبل یک پسر ۱۵ ساله انگلیسی هم در شمال ایرلند به همین اتهام دستگیر شده بود. هکرها بعد از حمله به تاک تاک خواستار دریافت باج از این شرکت شده بودند.

تاک تاک هفته گذشته، به دنبال حملات هکری سایت خود را از دسترس خارج کرد. به دنبال این حمله اطلاعات شخصی ۱.۲ میلیون نفر از جمله آدرس ایمیل، اسامی و شماره های تلفن و همین طور اطلاعات حساب های بانکی حدود ۲۱ هزار نفر سرقت شده است.

در آمار اولیه تعداد این افراد حدود سه برابر بیشتر اعلام شده بود. تاک تاک از حدود چهار میلیون نفر از مشتریان خود خواسته تا حساب های کاربری خود را برای شناسایی هرگونه فعالیت مخرب احتمالی کنترل و بررسی کرده و کلمات عبورشان را نیز تغییر دهند.منبع :

تبلیغات