آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

آکا ایران- برنامه گپ تور با سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز سازگاری دارد.

مقابله

پیام رسان تور برای مقابله با هکرها و جاسوسان اینترنتی عرضه شد -آکاپیام

آکاایران: پیام رسان تور برای مقابله با هکرها و جاسوسان اینترنتی عرضه شد

طراحان نرم افزار تور که گشت و گذار ایمن در اینترنت را ممکن می کند به تازگی نسخه آزمایشی برنامه گپ آنلاین خود را هم عرضه کرده اند که با برنامه های دیگر گپ هم سازگار است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، برنامه یاد شده با برنامه هایی همچون جبر، آی.آر.سی، گوگل تاک، چت فیس بوک، توئیتر و یاهو سازگار است،اما احتمالا مهمترین مزیت آن امکاناتی است که برای حفظ حریم شخصی کاربران در نظر گرفته شده است.

در این برنامه گپ از پروتکل Off-the-Record OTR استفاده شده تا ایمنی آن در برابر نفوذ مزاحمان و کلاهبرداران فضای مجازی به حداکثر برسد.

پروتکل یاد شده تمامی پیام های رد و بدل شده کاربران را رمزگذاری می کند و آنها را از طریق شبکه رایانه های ایمن داوطلبان کمک به تور منتقل می کند.

پیام رسان یاد شده فهرست تماس های کاربران را از سرویس های مختلف به تور منتقل می کند و لذا نیازی به انجام دستی این کار بعد از نصب برنامه یا شده نیست.

برنامه گپ تور با سیستم عامل های لینوکس، مک و ویندوز سازگاری دارد و البته تنها زمانی می توان از آن استفاده کرد که طرف مقابل هم پیام رسان تور را بر روی رایانه خود نصب کرده باشد. زمان نسخه نهایی این برنامه هنوز اعلام نشده است.منبع :

اینترنتی

تبلیغات