آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- طبق بررسی کارشناسان امنیتی، سرقت اطلاعات هکرها از سایت Patreon زیاد بوده و خسارت زیادی به کاربران وارد شده.

اطلاعات

آکاایران: عرضه 14 گیگابایت اطلاعات هک شده کاربران سایت آمریکایی در اینترنت

هکرها حدود ۱۳.۷ گیگابایت اطلاعات هک شده کاربران سایت Patreon را بر روی اینترنت قرار داده اند. فایل های مذکور حاوی کلممات عبور، سوابق کمک های خیریه و برخی کدهای منبع حساس است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، سایت یاد شده که کمک های مالی کاربران را برای انجام طرح های مختلف اقتصادی و خیریه جمع آوری می کند، مدتی قبل هک شده و اطلاعات کاربرانش در فضای مجازی دست به دست می شود.

بررسی های متخصصان امنیتی نشان می دهد که بخش اعظم این اطلاعات از سرورهای سایت Patreon جمع آوری شده است. حجم و نوع داده های منتشر شده توسط هکرها نشان می دهد که میزان سرقت اطلاعات گسترده بوده و خسارات گسترده ای به کاربران وارد کرده است.

ظاهرا حمله یاد شده پیچیدگی قابل توجهی داشته و فراتر از یک نفوذ ساده به فایل های SQL بوده است. بررسی های تخصصی در این زمینه کماکان ادامه دارد.

از جمله اطلاعاتی که در این سایت وجود دارد می توان به ۲.۳ میلیون آدرس ایمیل خاص و بدون تکرار اشاره کرد که سوءاستفاده هکرها از آنها برای ارسال هرزنامه، حملات پیشینگ و .... فاجعه بار خواهد بود.

رمزگذاری ضعیف کلمات عبور کاربران سایت Patreon یکی دیگر از نقاط ضعف مورد اشاره است که موجب اعتراض های گسترده شده است.منبع :

پربازدیدها
تبلیغات