بدافزار خطرناک موبایلی قلب اندروید را هدف می گیرد

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بدافزار خطرناک موبایلی قلب اندروید را هدف می گیرد ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- نسخه جدید بدافزار Kemoge به ریشه سیستم عامل اندروید دسترسی پیدا می کند.

بدافزار خطرناک موبایلی قلب اندروید را هدف می گیرد
,بدافزار,خطرناک,موبایلی,[categoriy]

آکاایران: بدافزار خطرناک موبایلی قلب اندروید را هدف می گیرد

شرکت امنیتی فایرآی، از شناسایی نسخه جدیدی از بدافزار Kemoge خبر داده که به سرعت در جهان در حال گسترش است و به هکرها امکان می دهد به ریشه سیستم عامل اندروید دسترسی پیدا کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، Kemoge که در اصل یک آگهی افزار است تاکنون در بیش از ۲۰ کشور جهان مشاهده شده و تعداد زیادی از صنایع و سازمان های دولتی را نیز آلوده کرده است.

Kemoge در ظاهر شبیه به برخی برنامه های محبوب اندرویدی است و لذا شناسایی آن کار ساده ای نیست.

هکرها با افزودن Kemoge به برنامه های ثالث در فروشگاه های اندرویدی و تشویق کاربران به بارگذاری آنها در حال گسترش بدافزار مذکور هستند.

Kemoge ضمن جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران آنها را به یک سرور خارجی منتقل می کند و بر اساس اطلاعات جمع آوری شده آگهی های متعددی را بر روی نمایشگر گوشی هر کاربر به نمایش درمی آورد.

با توجه به دسترسی این بدافزار به ریشه یا root سیستم عامل اندروید امکان سوءاستفاده های گسترده تر آن وجود دارد.

از جمله اطلاعات مسروقه توسط این بدافزار می توان به شماره های IMEI و IMSIاطلاعات ذخیره شده برروی کارت حافظه و همین طور برنامه های نصب شده اشاره کرد.

هنوز مشخص نیست این بدافزار توسط چه فرد یا افرادی طراحی شده، اما برخی شواهد نشان می دهد که ممکن است هکرهای چینی در این کار دست داشته باشند.منبع :

بدافزار خطرناک موبایلی قلب اندروید را هدف می گیرد گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات