loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- پس از اعلان رسمی مقاومت در برابر درخواست های دولت ها مبنی بر ایجاد درهای دسترسی پشتی به اطلاعات دستگاه های همراه، درگیری مابین غول های فناوری و دولت ها بالاگرفته است.

جدال غول های فناوری و دولت ها در زمینهٔ امنیت

آکاایران: جدال غول های فناوری و دولت ها در زمینهٔ امنیت

پس از اعلان رسمی مقاومت در برابر درخواست های دولت ها مبنی بر ایجاد درهای دسترسی پشتی به اطلاعات دستگاه های همراه، درگیری مابین غول های فناوری و دولت ها بالاگرفته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبر تحلیلی engadget، در پی حملات پاریس که بازتاب رسانه ای بسیار بالایی را به همراه داشت، بار دیگر دولت ها از شرکت ها درخواست کرده اند که ساختار رمزنگاری دستگاه های همراه خود را تغییر بدهند.

دولت هایی مانند دولت بریتانیا از شرکت های فناوری درخواست کرده اند که با کاهش میزان اثربخشی رمزنگاری به این دولت ها کمک کنند تا بتوانند تروریست ها را ردیابی و با آنها مبارزه کنند.

با این وجود در بیانیه مشترکی که چندی پیش مابین مسئولان شرکت های بزرگ فناوری مانند اپل و مایکروسافت و گوگل بر سر آن توافق شده است، هیچ کدام از این شرکت ها حاضر به ایجاد درهای پشتی برای دولت ها و ضعیف کردن ساختار رمزنگاری در دستگاه ها و نرم افزارهای خود نیستند.

برای نمونه دین گارفیلد به عنوان مدیر ارشد اجرایی مرکز مشاوره صنایع فناوری اطلاعات دراین باره می گوید: «بله ایجاد درهای دسترسی ممکن است موجب شناسایی احتمالی تروریست ها شود ولی در عین حال اطلاعات میلیون ها نفر کاربر پاک را در معرض افشا قرار خواهد داد.»

جدال غول های فناوری و دولت ها در زمینهٔ امنیت

شایان ذکر است که این مرکز مشاوره یکی از مراکز بسیار مهم در تعیین خط مشی برای شرکت هایی بزرگی مانند فیس بوک، توئیتر و غیره است.

به این ترتیب به نظر می رسد که به زودی شاهد موج جدید درگیری بین دولت ها و شرکت های بزرگ باشیم و یک جنجال رسانه ای بزرگ درراه خواهد بود.
 منبع :

loading...
تبلیغات