loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هنوز به درستی مشخص نیست که آیا اطلاعات شخصی کاربران سرقت شده است یا خیر.

حملات سایبری گسترده به خدمات میزبانی cPanel

آکاایران: حملات سایبری گسترده به خدمات میزبانی cPanel

مرکز توسعه خدمات cPanel که این شرکت موفق شد در مقابل حملات سایبری صورت گرفته به سرورهای خود ایستادگی کند تا داده های کاربران به سرقت نرود.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از زد.دی.نت، این شرکت که از معروف ترین ارائه دهندگان ابزار مدیریت پلتفرم میزبانی وب محسوب می شود و خدمات آن توسط میلیون ها کاربر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، سیستم های cPanel و WebHost Manager را برای سرورهای اختصاصی و عمومی ارائه می دهد تا در فضای میزبانی وب به کار گرفته شود.

این سرویس آنلاین با این میزان دسترسی همواره مورد هدف هکرها قرار گرفته است و اخبار جدید نشان می دهد که طی چند هفته اخیر چندین حمله سایبری گسترده به این سیستم انجام شده است.

«آرون استون» مدیر توسعه داخلی شرکت cPanel با انتشار بیانیه ای اعلام کرد یکی از پایگاه های داده مشتریان آنها مورد حمله سایبری جدی قرار گرفته است و هکرها تا اندازه ای توانسته اند کنترل سرورهای مربوطه را در اختیار بگیرند.


این مدیر ارشد توضیح داد شرکت cPanel توانست در فاصله زمانی کوتاه دسترسی هکرها را از بین ببرد و هنوز به درستی مشخص نیست که آیا اطلاعات شخصی کاربران سرقت شده است یا خیر.

اطلاعاتی که در این سرور ذخیره شده بود شامل نام، نام خانوادگی و رمز عبور کاربران می شود که البته شناسه کاربری و رمزهای عبور رمزگذاری شده اند.
 منبع :

تبلیغات