اولین حمله گسترده بدافزار باجگیر به رایانه های مک متوقف شد -آکا

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- به عقیده کارشناسان بدافزار باج گیر KeRanger از طریق فایل های تورنت در حال توزیع است .

,اولین,حمله,گسترده,[categoriy]

آکاایران: اولین حمله گسترده بدافزار باجگیر به رایانه های مک متوقف شد

اپل با همکاری محققان امنیتی موفق به توقف اولین حمله یک بدافزار باجگیر به رایانه های مک شد. این بدافزار که حملات خود را در دو روز گذشته تشدید کرده بود با رمزگذاری اطلاعات کاربران از آنها باج خواهی می کرد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این نوع بدافزارها که به ransomware مشهور شده اند با هدف کسب درآمد برای هکرها طراحی شده اند تا کاربران قربانی با پرداخت مبلغی بتوانند مجددا به فایل های قفل شده شان دسترسی پیدا کنند.

کارشناسان این حمله را اولین حمله متمرکز و سرتاسری یک بدافزار باج گیر بر علیه رایانه های مک می دانند. معمولا این حملات به علت گستردگی و تعداد بالای کاربران رایانه های ویندوز بر علیه این نوع رایانه ها صورت می گیرد.

کارشناسان شرکت امنیتی Palo Alto Networks می گویند بدافزار باج گیر یاد شده که KeRanger نام دارد از طریق فایل های تورنت در حال توزیع است و کاربران باید در زمان بارگذاری و باز کردن فایل های یاد شده کاملا هشیار باشند تا داده های خود را از دست ندهند.

طراحان این بدافزار باجگیر که قادر به رمزگذاری بیش از ۳۰۰ نوع فایل است از کاربران رایانه های مک بابت رمزگشایی از داده هایشان حدود ۴۰۰ دلار طلب می کنند. مقابله با این نوع بدافزارها به علت به روزرسانی و دستکاری دائمی کدنویسی آنها برای شرکت های امنیتی بسیار دشوار است.منبع :

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات