آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- آخرین نسخه از سیستم دفاعی SmartScreen باعث می شود تا مرورگر Edge به صورت خودکار هرگونه بدافزار را تشخیص دهد.

Edge مایکروسافت خودکار بدافزارها را شناسایی می کند

آکاایران: Edge مایکروسافت خودکار بدافزارها را شناسایی می کند

بدافزارها از جمله ابزارهای کاربردی برای هکرها محسوب می شوند تا به مرورگرهای اینترنتی حمله کنند. ولی مایکروسافت در نظر دارد کاربران ویندوز ۱۰ را در مقابل این نوع حملات ایمن سازد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از پی سی ورلد، هر دو مرورگر اینترنتی Edge و Internet Explorer 11 در قالب بخشی از به روزرسانی ماه نوامبر نسخه جدید ابزار SmartScreen را در اختیار گرفتند. این ابزار نوعی سیستم فیلترینگ برای سایت ها محسوب می شود و مایکروسافت نخستین بار آن را همراه با مرورگر IE7 عرضه کرد.

سیستم SmartScreen هم اکنون بار دیگر به روز شده است تا جلوی انواع حملات سایبری را بگیرد و مایکروسافت ادعا می کند حتی آن دسته از بدافزارها که بی سروصدا از طریق حفره های امنیتی نرم افزارها نصب می شوند هم نمی توانند در مقابل SmartScreen فعالیت کنند.

حملات سایبری جدید به گونه ای طراحی شده است که کاربر را از یک سایت اینترنتی قابل اعتماد به یک صفحه اینترنتی آلوده منتقل می کند. این صفحه سپس کیت خود را فعال می کند تا رایانه کاربر را اسکن کند و از این طریق بتواند آسیب پذیری های نرم افزاری در رایانه را شناسایی کند.


این کیت ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند هر گونه آسیب پذیری در نرم افزارهای مختلف از جمله Flash، Java، Word یا... را به راحتی تشخیص دهند و از این طریق کنترل رایانه را در دست بگیرند.

ولی مایکروسافت توضیح داد که آخرین نسخه از سیستم دفاعی SmartScreen باعث می شود تا مرورگر اینترنتی Edge به صورت خودکار هرگونه بدافزار یا کیت مخرب را تشخیص دهد و جلوی فعالیت آنها را بگیرد.
 منبع :

تبلیغات