آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

آکا ایران- استفاده از تراشه جدید اینتل رای طیف گسترده ای از کاربران رایانه ها و گوشی های مبتنی بر ویندوز و iOS اپل ممکن است.

اینتل

تراشه های جدید اینتل هکرها را از کار می اندازد -آکاتراشه

آکاایران: تراشه های جدید اینتل هکرها را از کار می اندازد

شرکت اینتل از طراحی نسل ششم پردازنده های چند هسته ای خود موسوم به Gen vPro خبر داده که از امکانات سخت افزاری جدید برای دفع حملات هکری برخوردار هستند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، اینتل می گوید این تراشه ها به گونه ای طراحی شده اند که قادر به شناسایی هویت کاربران خود هستند و دسترسی به شبکه های بی سیم و اینترنت را تنها برای کاربران تائید شده یک رایانه یا گوشی و .. ممکن می کنند.

اینتل اولین بار در جریان برگزاری کنفرانس Gamecon در آگوست سال ۲۰۱۵ در آلمان از طراحی این تراشه ها خبر داد و از آن زمان تا به حال در تلاش برای ارتقای سخت افزار به کار گرفته شده در این تراشه هاست.

استفاده از این تراشه ها برای طیف گسترده ای از کاربران رایانه ها و گوشی های مبتنی بر ویندوز و iOS اپل ممکن است و هزینه استفاده از آنها به ازای هر کاربر نیز در محیط های تجاری و کاری از ۲۵۰ به ۱۵۰ دلار به ازای هر کاربر کاهش داده شده است.

اینتل همچنین می گوید عملکرد این تراشه ها ۲.۵ برابر بهتر از تراشه های نسل قبلی اینتل است و عمر باتری وسایل الکترونیک هم در صورت استفاده از تراشه های مذکور سه برابر می شود. همچنین کاربرد آنها عملکرد پردازنده های گرافیکی را تا ۳۰ برابر سریع تر می کند.منبع :

اندازد

تبلیغات