loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- افزونه جاسوسی گوگل که در ظاهر شبیه به یک برنامه محاسباتی است قبل از جمع آوری و بلوکه شدن بیش از هزاربار بارگذاری شده است.

افزونه گوگل

افزونه گوگل

آکاایران: جاسوسی افزونه گوگل از کاربران اینترنت

بررسی های موسسه امنیتی Malwarebytes نشان می دهد، یکی از افزونه های گوگل با دسترسی گسترده به رایانه های کاربران به جاسوسی از فعالیت های آنان می پردازد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، افزونه یاد شده که iCalc نام دارد به روش های مختلف کاربران را فریب می دهد و پس از نصب بر روی مرورگر کروم اطلاعات گسترده ای را از اقدامات آنها و نحوه فعالیتشان در زمان استفاده از اینترنت جمع آوری می کند.

افزونه مذکور که در ظاهر شبیه به یک برنامه محاسباتی است قبل از جمع آوری و بلوکه شدن بیش از هزاربار بارگذاری شده است. هکرها و جانیان اینترنتی از افزونه های آلوده و معیوب برای سرقت اطلاعات کاربران و آلوده کردن داده های آنها هم استفاده می کنند.

به طور کلی طراحی افزونه های ویروسی یکی از شگردهای هکرها برای سرقت داده، جاسوسی، نمایش تبلیغات ناخواسته و ... است.

این افزونه مخرب تقریبا تمامی اطلاعات مربوط به وبگردی کاربران را جمع آوری می کند و برای نفوذ به برخی وب سایت ها هم تلاش می کند.

Malwarebytes به کاربران توصیه کرده در مورد استفاده از افزونه های اینترنتی محتاط باشند.منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات