شکست طرح حمایتی دولت برای ضدبدافزار بومی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد شکست طرح حمایتی دولت برای ضدبدافزار بومی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: یک تولیدکننده ضدبدافزار بومی خبر داد

مقاومت مدیران دولتی IT در برابر الزام استفاده از محصولات امنیتی بومی

 

آکا ایران- مدیران IT سازمان ها با توجیه فنی و کیفیتی، مدیران بالادستی را برای استفاده نکردن از محصول بومی توجیه می کنند.

شکست طرح حمایتی دولت برای ضدبدافزار بومی
,شکست,حمایتی,دولت,[categoriy]

آکاایران: شکست طرح حمایتی دولت برای ضدبدافزار بومی

تولیدکننده ضد بدافزار بومی پادویش گفت: الزام عجولانه و زودتر از موعد دولتی ها به استفاده از محصولات امنیتی بومی باعث بی تاثیری این دستورالعمل قانونی شد و مدیران IT سازمان ها مدیران بالادستی را برای کنار گذاشتن آن توجیه می کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، عباس حسینی درباره سرانجام دستورالعمل الزام دستگاه های اجرایی به استفاده از محصولات امنیتی فناوری اطلاعات و ممنوعیت استفاده از محصولات تائید نشده خارجی که در سال ۸۹ ابلاغ شد، اظهار داشت: این دستورالعمل همچنان وجود دارد اما تاثیرگذار نبود زیرا زودتر از موعد الزامی شد.

وی با بیان اینکه ابلاغ این دستورالعمل تا حدی عجولانه بود، توضیح داد: اشکال اصلی این دستورالعمل نادیده گرفتن تمامی ذینفعان، بازیگران و مدل بازار محصولات امنیتی کشور بود که همین غفلت باعث شکست این طرح حمایتی شد.

این تولیدکننده ضد بدافزار بومی با بیان اینکه پیش از انجام چنین طرح هایی باید زیرساخت های لازم فراهم شود که این طور نشده بود، افزود: گاهی حمایت با اجبار همراه می شود و الزام هایی مانند اختصاص بودجه تنها به محصول ایرانی، مدیران را دل چرکین می کند.

وی با اشاره به مقاومت بدنه کارشناسی دستگاه های اجرایی در برابر الزام استفاده از محصولات امنیتی بومی، گفت: مدیران IT سازمان ها با توجیه فنی و کیفیتی، مدیران بالادستی را برای استفاده نکردن از محصول بومی توجیه می کنند.

حسینی ادامه داد: در پیش باور بسیاری از ایرانی ها کالای داخلی دارای ایراد است و این باور طی یک کار فرهنگی ۱۰۰ ساله در ایرانی ها ایجاد شده است.

این تولیدکننده ضد بدافزار بومی گفت: از سوی دیگر در بازار، کانال های رسمی برای فروش محصولات امنیتی خارجی خانگی و سازمانی وجود دارد که مدیران IT سازمان ها نیازهای خود را از طریق این کانال های فروش تامین می کنند و فروشندگان نیز اغلب محصولات خارجی که طرف قرارداد با هم هستند را پیشنهاد می کنند.

وی با بیان اینکه درباره اغلب محصولات امنیتی ایرانی تولیدکننده و عرضه محصول یکی است، گفت: چون محصولات توسط کانال های توزیع به فروش نمی رسد، جذابیتی برای کانال های فروش برای ترویج و معرفی این محصولات بومی ایجاد نمی شود که اخیرا برای رفع این خلاء، توزیع و فروش آنتی ویروس ایرانی پادویش به یک توزیع کننده سپرده شده است.منبع :

شکست طرح حمایتی دولت برای ضدبدافزار بومی گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات