,حمله,هکری,هزار
آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

آکا ایران- مدیران دانشگاه کالیفرنیا می گویند هنوز شواهدی دال بر سؤاستفاده هکرها از اطلاعات شخصی مسروقه در دست نیست.

آکاایران: حمله هکری به 80 هزار نفر در دانشگاه کالیفرنیا

مسئولان دانشگاه کالیفرنیا در برکلی روز گذشته به ۸۰ هزار نفر از جمله دانشجویان فعلی و سابق این دانشگاه، اعضا هیات علمی و کارکنان در مورد حمله سایبری به سیستم های ذخیره سازی داده های کاربران هشدار دادند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، سیستم های مورد حمله برای ذخیره سازی اطلاعات مربوط به شماره های تامین اجتماعی و شماره های حساب های بانکی کاربران مورد استفاده قرار می گیرند.

انتشار این خبر یک هفته پس از پرداخت ۱۷ هزار دلار باج از سوی مدیران بیمارستانی در کالیفرنیا به هکرها برای بازگرداندن شبکه رایانه ای این بیمارستان به حالت عادی موجب نگرانی جدی شده است.

این هکرها با نفوذ به رایانه های بیمارستان یاد شده دسترسی پزشکان و پرستاران را به آنها قطع کردند.

مدیران دانشگاه کالیفرنیا می گویند هنوز شواهدی دال بر سؤاستفاده هکرها از اطلاعات شخصی مسروقه در دست نیست ولی به ۸۰ هزار نفری که مورد حمله قرار گرفته اند در مورد امکان سؤاستفاده از داده های شخصی آنها هشدار داده شده است.

آنان می گویند اولین حمله به سیستم رایانه ای آنها در زمان به روزرسانی یک نرم افزار مدیریت مالی و به علت یک آسیب پذیری امنیتی رخ داده و اف.بی.آی در کنار یک شرکت خصوصی در حال بررسی موضوع است.

از میان افرادی که اطلاعاتشان هک شده ۵۷ هزار نفر دانشجوی سابق این دانشگاه بوده و ۱۸۸۰۰ نفر از کارکنان فعلی و سابق آن هستند. ۱۰۳۰۰ نفر هم پیمانکارانی بوده اند که با این دانشگاه همکاری داشته اند.منبع :

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11