رای پارلمان فرانسه به لزوم رمزگشایی از داده ها برای مقابله با تروریسم

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد رای پارلمان فرانسه به لزوم رمزگشایی از داده ها برای مقابله با تروریسم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- پارلمان فرانسه به نفع مجازات شرکت هایی که حاضر به رمزگشایی داده ها برای محققان دولتی هستند رای داد.

رای پارلمان فرانسه به لزوم رمزگشایی از داده ها برای مقابله با تروریسم
,پارلمان,فرانسه,لزوم,[categoriy]

آکاایران: رای پارلمان فرانسه به لزوم رمزگشایی از داده ها برای مقابله با تروریسم

پارلمان فرانسه، برای مدیران شرکت های فناوری که حاضر به همکاری در رمزگشایی داده ها و کمک به مبارزه با تروریسم نباشند مجازات وضع کرد. این رای پس از پرونده سنگین نبرد میان اف.بی.آی با شرکت اپل در ایالات متحده برای باز کردن قفل رمزگذاری شده آیفون یک مهاجم صورت می گیرد.

به گزارش آکا ایران به نقل از شماران سیستم به نقل از خبرگزاری فرانسه، نمایندگان فرانسه به اصلاح قوانین کیفری پرداختند که ممکن است برای شرکت های فناوری، جریمه ای معادل سیصد و پنجاه هزار یورو(معادل سیصد و هشتاد و پنج هزار دلار) به همراه داشته باشد. این جریمه شامل شرکت هایی خواهد بود که از کمک به رمزگشایی در جهت مبارزه با تروریسم خودداری می کنند. همچنین مدیران ارشد این شرکت ها ممکن است با حبس حدود پنج ساله مواجه شوند.

گفتنی است که شرکت های مخابراتی جریمه ای کمتر را متحمل خواهند شد و در صورت عدم همکاری با مسئولین مربوط، ممکن است به دو سال حبس محکوم گردند.

,پارلمان,فرانسه,لزوم,[categoriy]

لایحه مجازات جدید، ایده نمایندگان مخالف دولت فرانسه بود که پس از حمله تروریستی اخیر، به طور مداوم امنیت آن در حوزه IT کاهش می یابد.
البته این رای گیری هنوز به صورت نهایی به قانون تبدیل نشده است و لازم است مراحل دیگری را طی نماید. این لایحه در هشتم ماه مارس توسط مجلس کامل خواهد شد و پس از تایید در این مرحله، برای امضاء به رییس جمهور فرانسه ارسال خواهد شد.

در این میان، انتظار می رود شرکت های فناوری شروع به یک تلاش و لابی گسترده برای مقابله با این لایحه و حتی حذف آن نمایند.
 منبع :

رای پارلمان فرانسه به لزوم رمزگشایی از داده ها برای مقابله با تروریسم گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

تبلیغات