loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش شبکه و امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- حتی افشاگری های اسنودن نیز باعث نشد کاربران کمی بیشتر حواس خود را جمع کنند و به امنیت در محیط مجازی اهمیت بیشتری بدهند؟!

پاک کردن پسورد تکراری

پسوردهای تکراری | مهلک ترین اشتباه امنیتی

آکاایران: پسوردهای تکراری، مهلک ترین اشتباه امنیتی

۹۵ درصد از آمریکایی ها کلمه های عبور خود را با دوستان و اعضای خانواده خود به اشتراک می گذارند.

به گزارش آکا ایران به نقل از ایسنا، امنیت آنلاین در سال های اخیر به یکی از جذاب ترین و مهم ترین موضوعات تبدیل شده است. با وجود ماجرای ادوارد اسنودن، هک شرکت سونی و فاش شدن ایمیل های خصوصی هیلاری کلینتون، به نظر می رسد آمریکایی ها وقتی پای حساب های آنلاینشان به وسط می آید که حاوی اطلاعات حساس است، به مسائل امنیتی اهمیت زیادی می دهند، در حالی که این طور نیست.

یاهوتک در گزارشی نوشته است با توجه به نتایج بررسی های اخیر که پژوهشگران از اپلیکیشن LastPass (که اپلیکیشنی برای مدیریت کلمه عبور است) به دست آورده اند، ۹۵ درصد از آمریکایی ها بین یک تا شش پسورد (کلمه عبور) خود را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک می گذارند، به رغم این واقعیت که ۷۳ درصد آنها قبول دارند با این کار ریسک می کنند.

ممکن است شما تصور کنید یکی از میلیون ها فردی که کلمه عبور خود را به اشتراک می گذارند نیستید، اما اگر تا به حال به فردی کلمه عبور وای-فای خود را داده یا اجازه داده باشید به حساب های اینترنتی شما وارد شود، عضوی از این گروه انبوه هستید.

جو سیگریست، معاون اجرایی LastPass می گوید: تقریبا تمامی جنبه های زندگی ما، دارای برخی اجزای آنلاین هستند و اگر شما به اشتراک گذاری کلمه عبور را وارد این آمیزه کنید، تمامی اطلاعات حساس شما به طور مداوم در معرض خطر قرار خواهند گرفت.

اگرچه ممکن است اینکه به دوست مورد اعتماد خود کلمه عبور شبکه وای-فای خود را بدهید آنچنان هم خطرناک نباشد، اما آمار دیگری که در این زمینه وجود دارد، نگران کننده تر است. کارشناسان امنیتی به شما خواهند گفت که تکرار کلمه های عبور از بزرگ ترین اشتباهاتی است که شما می توانید انجام دهید، با این وجود ۵۹ درصد از میان ۱۰۵۳ نفری که مورد مطالعه قرار داشتند، اعلام کردند که در سایت های متعدد از پسوردهای تکراری استفاده می کنند.

اگر رمز نتفلیکس شما همان رمزی باشد که برای حساب های بانکی خود انتخاب می کنید، تصمیم به ظاهر بی ضرری که برای به اشتراک گذاشتن کلمه عبور با یکی از دوستان بی احتیاط خود می گیرید، می تواند شما را دچار یک زیان چندین هزار دلاری کند. بنابراین برای جلوگیری از مورد هجوم قرار گرفتن اطلاعاتتان، از مدیریت کلمه عبور (password manager) استفاده کنید.منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

پاک کردن پسورد تکراری

تبلیغات