بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بعد از اعتراضات گسترده کاربران، شرکت آمازون اعلام کرد قابلیت رمزگذاری اطلاعات افراد را به تبلت های فایر ساخت خود بازمی گرداند.

بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران
,بازگشت,قابلیت,رمزگذاری,[categoriy]

آکاایران: بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران

بسیاری از شهروندان و مدافعان حریم شخصی از تصمیم آمازون برای حذف قابلیت رمزگذاری داده ها در گوشی ها و تبلت های ساخت این شرکت انتقاد کرده اند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، آمازون بی سروصدا بعد از به روزرسانی سیستم عامل Fire OS رمزگذاری داده های ذخیره شده بر روی گوشی ها و تبلت های خود را حذف کرده و اعلام کرد: رمزگذاری این اطلاعات در زمان تبادل آنها بین گوشی و تبلت و سرورهای آمازون ادامه می یابد. مدعای آمازون این بود که کاربران چندان از این قابلیت استقبال نکرده اند.

این اقدام آمازون در شرایطی که اپل و اف.بی.آی در حال نبرد بر سر حفظ قابلیت رمزگذاری داده ها در آیفون هستند واکنش های منفی فراوانی را در پی داشت و آمازون که از آسیب دیدن شهرت و اعتبار خود نگران بود تسلیم خواسته ها و نظرات کاربران گردید.

این شرکت همچنین به جمع شرکت های فناوری پیوسته که از تصمیم اپل برای رمزگذاری داده های کاربران و مقابله با تلاش های اف.بی.آی برای دسترسی به این اطلاعات حمایت می کنند. از همین رو آمازون با انتشار متنی در دادگاه رسیدگی کننده به این موضوع از اپل حمایت کرد.منبع :

بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات