loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بعد از اعتراضات گسترده کاربران، شرکت آمازون اعلام کرد قابلیت رمزگذاری اطلاعات افراد را به تبلت های فایر ساخت خود بازمی گرداند.

تبلت های

آکاایران: بازگشت قابلیت رمزگذاری به تبلت های آمازون پس از انتقادات گسترده کاربران

بسیاری از شهروندان و مدافعان حریم شخصی از تصمیم آمازون برای حذف قابلیت رمزگذاری داده ها در گوشی ها و تبلت های ساخت این شرکت انتقاد کرده اند.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، آمازون بی سروصدا بعد از به روزرسانی سیستم عامل Fire OS رمزگذاری داده های ذخیره شده بر روی گوشی ها و تبلت های خود را حذف کرده و اعلام کرد: رمزگذاری این اطلاعات در زمان تبادل آنها بین گوشی و تبلت و سرورهای آمازون ادامه می یابد. مدعای آمازون این بود که کاربران چندان از این قابلیت استقبال نکرده اند.

این اقدام آمازون در شرایطی که اپل و اف.بی.آی در حال نبرد بر سر حفظ قابلیت رمزگذاری داده ها در آیفون هستند واکنش های منفی فراوانی را در پی داشت و آمازون که از آسیب دیدن شهرت و اعتبار خود نگران بود تسلیم خواسته ها و نظرات کاربران گردید.

این شرکت همچنین به جمع شرکت های فناوری پیوسته که از تصمیم اپل برای رمزگذاری داده های کاربران و مقابله با تلاش های اف.بی.آی برای دسترسی به این اطلاعات حمایت می کنند. از همین رو آمازون با انتشار متنی در دادگاه رسیدگی کننده به این موضوع از اپل حمایت کرد.منبع :

تبلیغات