loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- اف.بی.آی به بهانه حفظ امنیت ملی آمریکا قصد دارد تا به داده های خصوصی کاربران ios دسترسی داشته باشد.

هشدار اپل به اف.بی.آی: امنیت همه کاربرانمان را به خطر می اندازید

آکاایران: هشدار اپل به اف.بی.آی: امنیت همه کاربرانمان را به خطر می اندازید

کرگ فدریگی رئیس واحد مهندسی نرم افزار شرکت اپل با حمله به اف.بی.آی گفت: تقاضاهای پلیس آمریکا از این شرکت برای دسترسی به اطلاعات کاربران تمامی کاربران محصولات ما را به خطر می اندازد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، وی تصریح کرد که اگر اپل مجبور به اجرای این درخواست ها شود، تمامی کاربران سیستم عامل iOS در برابر حملات هکری آسیب پذیر خواهند بود.

اف.بی.آی مدتی است اپل را برای ایجاد آسیب پذیری های عمدی در سیستم عامل iOS خود تحت فشار قرار داده است و می گوید قصد دارد از این طریق در صورت لزوم به داده های خصوصی کاربران آیفون دسترسی داشته باشد.

بهانه اف.بی.آی برای طرح این درخواست حفظ امنیت ملی آمریکاست. اما شرکت های فناوری این کار را موجب از دست دادن اعتماد کاربران و اعتبار خود و همین طور نقض حریم شخصی افراد می دانند.

در حال حاضر رسیدگی به این پرونده در دادگاه در جریان است و این شرکت در تلاش است تا از تبدیل این درخواست اف.بی.آی به یک رویه جلوگیری کند.

کرگ فدریگی تسلیم شدن در برابر درخواست های اف.بی.آی را به معنای نادیده گرفتن سال ها تلاش مهندسان این شرکت برای طراحی ابزار امنیتی و ایجاد حفره امنیتی عمدی دانسته که ممکن است مورد سوءاستفاده دیگر هکرها و جانیان هم قرار بگیرد.منبع :

تبلیغات