loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: ایتنا – شرکت های بزرگ فناوری مانند یاهو، کام کست، لینکدین، مایکروسافت و گوگل دست به دست هم داده اند تا فناوری پست الکترونیکی یا ایمیل را نسبت به قبل بسیار امن تر کنند.

اتحاد غول های فناوری برای رمزنگاری ایمیل ها

آکاایران: اتحاد غول های فناوری برای رمزنگاری ایمیل ها

شرکت های بزرگ فناوری مانند یاهو، کام کست، لینکدین، مایکروسافت و گوگل دست به دست هم داده اند تا فناوری پست الکترونیکی یا ایمیل را نسبت به قبل بسیار امن تر کنند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری تحلیلی Engadget، شاید امنیت اطلاعات در دنیای امروزی ما یکی از مهم ترین مشکلات در رده فناوری محسوب شود ولی شرکت های بزرگ این صنایع نسبت به این موضوع بی تفاوت نیستند.

به تازگی اتحادی بزرگ از غول های فناوری شکل گرفته است که هدف از این اتحاد، ایجاد ساختار مناسب برای اعمال تغییر در امنیت ساختار ایمیل است.

اتحاد غول های فناوری برای رمزنگاری ایمیل ها

این اتحاد شامل شرکت هایی مانند یاهو، کام کست، لینکدین، مایکروسافت و گوگل می شود و آنها قصد دارند تا ساختار پست های الکترونیکی را به نحوی تنظیم کنند که داده ها به صورت کامل در آن رمزنگاری شده و امنیت آنها به مراتب بالاتر برود.

در این ساختار جدید مقصد ارسال داده نیز بررسی خواهد شد و در صورتی که مبدا یا مقصد دارای ابهامات امنیتی در زمینه استفاده از فناوری SMTP STS باشند، آنگاه امکان ارسال ایمیل وجود نخواهد داشت و تنها کاربران با پیامی از خطر موجود آگاه خواهند شد.

به این ترتیب هکرها نخواهند توانست تا با ایجاد مجوزهای دسترسی جعلی به سراغ هک کردن و شنود محتوای ایمیل بروند و امنیت و رمزنگاری پست های الکترونیکی با ضریبی بین ۶۹ تا ۸۳ درصد رشد روبرو خواهند شد.
 منبع :

تبلیغات