آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- نقصی که به هکرها اجازه می دهد به طور مخفیانه کدهای مخربی را در پشت افزونه به ظاهر بی خطر اجرا کنند.

افزونه فایرفاکس

آکاایران: خطر امنیتی افزونه فایرفاکس برای میلیون ها کاربر

محققین امنیت سایبری به تازگی وجود مشکلی را پیش ِ روی استفاده کنندگان در خصوص افزودنی های مرورگر مشهور فایرفاکس قرار دادند که مطابق آن، این رخنه می تواند میلیون ها کاربر را درخطر بدافزارهای موذی این به دام اندازد.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از اینکوایرر، محققان دانشگاه نورث ایسترن در بوستون نقصی کشف کردند که به هکرها اجازه می دهد به طور مخفیانه کدهای مخرب پنهان شده در پشت افزودنی های به ظاهر بی خطر را اجرا کنند و سپس اطلاعات شخصی  این کاربران را سرقت کرده و منابع آنها را به کنترل خود درآورد.

این آسیب پذیری ریشه در ساختار افزونه های فایرفاکس دارد که آنها را ایزوله نمی کند، بلکه به آنها اجازه می دهد که به قابلیت های دیگر افزونه ها محبوب متصل شوند.


محققان در مقاله ای ارائه شده در کنفرانس امنیتی کلاه سیاه ها در سنگاپور نوشتند: «این آسیب پذیری اجازه می دهد که یک افزونه به ظاهر بی ضرر، با استفاده از قابلیت های امنیتی دیگر افزونه های بی خطر، عملا راه را برای حملات اشتباهی باز کند.» بدین ترتیب هکرها با مهارت های برنامه نویسی خلاقانه خود می توانند از طریق نقص افزونه های در حال توسعه استفاده کرده و کدهای خود را پنهان کنند.

برنامه های افزودنی(افزونه ها) در مرورگر فایرفاکس با دسترسی های بالا برای کاربران به کارگرفته شده اند، به طوری که کد های مخرب پنهان می توانند رمزهای عبور، اطلاعات خصوصی و منابع سیستم شما را هک کنند.

به نظر می رسد هکرها روزبه روز در به کارگیری از نقص ها، ماهرتر و داناتر می شوند، به خصوص هنگامی که برخی از شرکت ها کنترل نقص هایشان را از دست داده و اجازه می دهند حملاتی مانند سبک man-in-the-middle شکل بگیرد.
 منبع :

تبلیغات