آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- Dogspectus به طور مخفیانه و بدون انجام فرآیند نصب روی گوشی کاربران نصب می شود.

باجگیر تازه اندرویدی ها را تهدید می کند

آکاایران: باجگیر تازه اندرویدی ها را تهدید می کند

در روزهای اخیر بدافزاری موسوم به Dogspectus با نصب باج افزار بر روی گوشی های مجهز به نسخه های قدیمی تر سیستم عامل اندروید کاربران را به دردسر انداخته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، این باج افزار که بدون آگاهی کاربران و به طور مخفیانه بر روی گوشی ها نصب می شود از طریق آگهی های مبتنی بر جاوااسکریپت به درون تلفن های همراه افراد نفوذ می کند و بی سروصدا به فعالیت های تخریبی خود ادامه می دهد.

بررسی های مؤسسه امنیتی Blue Coat Systems نشان می دهد این باج افزار از آسیب پذیری های متعدد نسخه های قدیمی سیستم عامل اندروید بهره می گیرد و نصب آن نیازی به تائید کاربران ندارد. ظاهرا این اولین بار است که نصب چنین برنامه مخربی بر روی گوشی کاربران به طور مخفیانه و بدون انجام فرآیند نصب ممکن شده است.

بر اساس تحقیقات انجام شده نسخه Android 4.2.2 و نسخه های قدیمی تر از آن در برابر بدافزار مذکور آسیب پذیر هستند. باج افزار یاد شده بعد از نصب گوشی را قفل کرده و از مالک می خواهد برای حل مشکل تعدادی کارت هدیه از فروشگاه اینترنتی آی تیونز به ارزش صد دلار برای هکر خریداری کند. این در حالی است که در اکثر موارد هکرها خواستار دریافت پول از قربانیان خود می شوند و داده های گوشی را قفل می کنند.منبع :

تبلیغات