افزایش بدافزارهای شبه نرم افزار بانکی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد افزایش بدافزارهای شبه نرم افزار بانکی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: هشدار کارشناسان امنیتی؛

 

آکا ایران- گروهی با اهداف شوم به چک لیست های گوگل دسترسی پیدا کرده اند و امنیت این بدافزارها را برای قرار گرفتن در Google Play store تائید می کنند.

افزایش بدافزارهای شبه نرم افزار بانکی
,افزایش,بدافزارهای,افزار,[categoriy]

آکاایران: افزایش بدافزارهای شبه نرم افزار بانکی

کارشناسان آی.تی با هشدار به کاربران اعلام کردند از ابتدای سال جاری میلادی شیوع بدافزارهای مرتبط با عملیات های بانکی در فروشگاه های دانلود الکترونیکی افزایش یافته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از مهر، به گفته کارشناسان مسائل امنیتی حوزه آی.تی، از اوایل سال جاری میلادی وجود بدافزارهایی که همچون اپلیکیشن های بانکداری و پرداخت طراحی شده اند روند صعودی به خود گرفته و با جمع آوری اطلاعات شخصی افراد اقدام به دستبرد اینترنیتی از حساب های آنها می کنند.

به گفته کارشناسان حوزه فضای مجازی، این شیوه جدیدی برای کلاهبرداری اینترنتی نیست اما نکته قابل تامل این است که بدافزارهای نام برده بصورت رسمی در Google Play store جایی که انتظار دانلود نرم افزار برای کاربر به صورت امن می رود، موجود هستند.

به گفته مسئولین مسائل امنیتی آی.تی، شرکت گوگل همواره قبل از گذاشتن اپلیکیشن های خود در Google Play store مسائل امنیتی را بر روی آنها آزمایش می کند اما گفته می شود که گروهی با اهداف شوم به چک لیست های گوگل دسترسی پیدا کرده اند و امنیت این بدافزارها را برای قرار گرفتن در Google Play store تائید می کنند.

این بدافزارها فقط برندهای آمریکایی و انگلیسی را باز طراحی می کنند و برای جلوگیری از به دام افتادن در آنها، اپلیکیشن هایی که چنین ویژگی را دارند نباید دانلود کرد.

شرکت گوگل برای بالا بردن ضریب امنیتی و پیدا کردن بدافزارها روزانه ۶ میلیارد اپلیکیشن را اسکن می کند.منبع :

افزایش بدافزارهای شبه نرم افزار بانکی گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات