آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- طبق گزارش سنای آمریکا، تمامی خودروهای جدید قابل اتصال به اینترنت و قابل هک کردن بوده و نفوذ به آنها ممکن است،

ابتکار عمل اینتل برای مقابله با هک کردن خودروها

آکاایران: ابتکار عمل اینتل برای مقابله با هک کردن خودروها

شرکت اینتل قصد دارد گروهی متشکل از شرکت های پیشرفته فناوری را برای مقابله با حملات هکری به خودروهای هوشمند شکل دهد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس، در یک ماه اخیر اخبار متعددی در مورد امکان هک کردن سیستم های ارتباطی، مخابراتی، تهویه مطبوع، کنترل فرمان و حتی ترمزهای خودروهای پیشرفته منتشر شده و این امر باعث شده بسیاری از مردم در زمینه استفاده از این خودروها دچار ابهام و نگرانی شوند.

حال اینتل از تشکیل گروهی موسوم به Automotive Security Review Board خبر داده که مشتکل از محققانی است که امنیت خودروها را بررسی کرده و روش هایی را برای طراحی خودروهای ایمن تر به خودروسازان پیشنهاد می دهند.

صاحب نظران هشدار می دهند که اگر امنیت خودروهای قابل اتصال به اینترنت ارتقا نیابد، استقبال از آنها محدود باقی خواهد ماند.

در تازه ترین تجربه هکری تخصصان امنیتی توانستند یک خودروی Jeep Cherokee را از فاصله ۱۰ مایلی هک کرده و کنترل ترمزهای آن را در اختیار بگیرند.

با توجه به حساسیت این موضوع سنای آمریکا نیز موضوع را بررسی کرده و گزارشی را منتشر کرده که نشان می دهد تقریبا تمامی خودروهای جدید قابل اتصال به اینترنت قابل هک کردن بوده و نفوذ به آنها ممکن است.منبع :

تبلیغات