اخبار اکاایران

اخرین مطالب آکاایران

سیری و کورتانا هم هک شدند

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سیری و کورتانا هم هک شدند ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- دستیاران صوتی گوشی های اندرویدی و آیفون از راه دور قابل هک شدن هستند و می توانند بر علیه مالک خود به کار گرفته شوند.

سیری و کورتانا هم هک شدند
,سیری,کورتانا,شدند,[categoriy]

آکاایران: سیری و کورتانا هم هک شدند

محققان می گویند می توان دو برنامه سیری و کورتانا را که دریافت فرامین صوتی مالک گوشی را ممکن می کنند از راه دور فعال و از آنها برای خرابکاری استفاده کرد.

به گزارش آکا ایران به نقل از فارس به نقل از پی.سی.مگ، البته برای اینکه هک کردن سیری و کورتانا ممکن شود باید کاربر هدفون خود را به جک میکروفون گوشی متصل کرده باشد.

محققان آژانس دولتی فرانسوی ANSSI می گویند می توان از سیم هدفون به عنوان آنتن استفاده کرد و گوشی موبایل را فریب داد تا دستگاه تصور کند در حال دریافت فرامین صوتی مالک تلفن همراه است.

هکر در ادامه می تواند از این روش برای برقراری تماس، ارسال پیامک، استراق سمع، گشت و گذار در اینترنت و باز کردن سایت های آلوده به ویروس، ارسال هرزنامه و پیام های پیشینگ و ... استفاده کند.

این روش هکری بسته به گوشی و هدفون مورد استفاده افراد توسط فرد هکر از فاصله ۲ تا ۵ متری هر گوشی قابل اجرا بوده است.

کارشناسان این مساله را یک مشکل جدی امنیتی توصیف کرده اند که باید توسط گوگل و اپل برطرف شود، اما این شرکت ها هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده اند.منبع :

219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات