loading...

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- بر اساس گزارش های منتشر شده به نظر می رسد که نزدیک به سه چهارم تمامی بنگاه های اقتصادی و تجاری جهان که با سیستم های اینترنتی سروکار داشته اند، قربانی حملات DOS یا منع دسترسی شده اند.

۷۰ درصد از بنگاه های اقتصادی قربانی حملات منع دسترسی شده اند

آکاایران: ۷۰ درصد از بنگاه های اقتصادی قربانی حملات منع دسترسی شده اند

بر اساس گزارش های منتشر شده به نظر می رسد که نزدیک به سه چهارم تمامی بنگاه های اقتصادی و تجاری جهان که با سیستم های اینترنتی سروکار داشته اند، قربانی حملات DOS یا منع دسترسی شده اند.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز به نقل از وب سایت خبری theinquirer، حملات منع دسترسی یا DOS را می توان یکی از روش های مرسوم برای اخاذی در دنیای سایبری ما دانست که هرساله قربانیان فراوانی را به همراه می آورد.

در این میان آمار منتشر شده درباره میزان آسیب های وارده توسط این نوع حملات را می توان شوکه کننده دانست. بر اساس این آمار شاهد این هستیم که ۷۰ درصد از کلیه بنگاه های تجاری جهان حداقل یک بار با حملاتی از این دست روبرو شده اند.

۷۰ درصد از بنگاه های اقتصادی قربانی حملات منع دسترسی شده اند
 

علاوه بر این نکته مهم این است که تنها ۲۰ درصد از میان این شرکت ها تنها یک بار شاهد این نوع حمله بوده و ۸۰ درصد باقی مانده حداقل دو بار هدف حملات DOS قرار گرفته اند.

۵۷ درصد از تمامی کاربران نیز اعلام کرده اند که در طی این نوع از حملات شاهد سرقت اطلاعات کاربران خود توسط مهاجمان بوده اند.

نکته بسیار جالب در این میان این است که ۴۷ درصد از کل آمار قربانیان، برای بیش از ۵ بار مورد حملاتی ازاین دست قرار گرفته اند که این امر نگرانی ها را به شدت افزایش می دهد.

کافی است در نظر داشته باشید که با توجه به روند رشد اینترنت اشیاء می توان انتظار افزایش این آمار را نیز داشت و به همین دلیل نیز نگرانی های امنیتی درباره این حملات به شدت افزایش یافته است.
 منبع :

loading...
تبلیغات