آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- شرکت اینتل به منظور مبارزه با ایجاد رخنه در اطلاعات مربوط به خودروهای هوشمند، گروهی از متخصصان برجسته را به دور یکدیگر جمع کرده و یک گروه خبر با نام ASRB برای امنیت سایبری در این رده به راه انداخته است.

ورود اینتل به بازار امنیت خودروهای هوشمند

آکاایران: ورود اینتل به بازار امنیت خودروهای هوشمند

شرکت اینتل به منظور مبارزه با ایجاد رخنه در اطلاعات مربوط به خودروهای هوشمند، گروهی از متخصصان برجسته را به دور یکدیگر جمع کرده و یک گروه خبر با نام ASRB برای امنیت سایبری در این رده به راه انداخته است.

به گزارش آکا ایران به نقل از رایورز از وب سایت engadget، شرکت اینتل یکی از برترین شرکت های جهان در رده سخت افزارهای پردازشی محسوب می شود ولی با توجه به کاهش فروش محصولات در رده کامپیوترهای خانگی، این شرکت به همراه رقیب همیشگی خود یعنی ای ام دی، با بحرانی در زمینه فروش روبرو شده اند که چند سال پیش برای هیچ کس قابل پیش بینی نبود.

در این راستا شرکت اینتل در طول سه سال اخیر فعالیت های خود را بسیار گسترش داده است و وارد بازارهای مختلفی شده است که می توان تک تک این بازارها را تقریبا با بازار کاری قبلی این شرکت نامرتبط دانست.

در آخرین نمونه از این فعالیت ها، اینتل دست به جمع آوری یک تیم از متخصصان امنیت سایبری زده است تا به واسطه آن بتواند امنیت خودروهای هوشمند را تامین کند.

این تیم حرفه ای که با نام ASRB (مخفف عبارت Automotive Security Review Board به معنای گروه بازبینی امنیتی دستگاه های خودکار) شناخته می شوند، وظیفه امنیت نسل آینده خودروها را بر دوش خواهند داشت.

 
ورود اینتل به بازار امنیت خودروهای هوشمند

به این ترتیب خودروهایی که به صورت دائمی در ارتباط با شبکه جهانی هستند، کمتر با خطر روبرو خواهند شد زیرا اینتل اعلام کرده است که برجسته ترین استعدادهای ممکن در رده امنیت را برای این پروژه به دور هم آورده است.

شایان ذکر است که بحث امنیت خودروها در رده امنیت سایبری پس از هک شدن کنترل از راه دورهای شرکت جیپ در سال گذشته که به یک بحران جدی تبدیل شده بود، به عنوان یک مبحث بسیار مهم در نظر گرفته شد. به همین دلیل نیز شرکت هایی مانند اینتل در امن سازی این ساختارها پیشگام شده اند.
 منبع :

تبلیغات