فعالیت کمپین بدافزاری و آلوده شدن هزاران سایت

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فعالیت کمپین بدافزاری و آلوده شدن هزاران سایت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته ترفندهای امنیتی از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: سرویس فناوری آکا ایران به نقل از ایتنا؛ بخش امنیت:

به گزارش آکاایران: آکا ایران- هزاران وب سایت به بدافزار VisitorTracker آلوده شده اند که ۹۵ درصد آنها مبتنی بر وردپرس است.

فعالیت کمپین بدافزاری و آلوده شدن هزاران سایت
,فعالیت,کمپین,بدافزاری

آکاایران: فعالیت کمپین بدافزاری و آلوده شدن هزاران سایت

فعالیت کمپین بدافزاری جدید وردپرس هزاران سایت و بازدیدکنندگان آن را در معرض خطر قرار داده است.

به گزارش آکا ایران به نقل از مرکز ماهر، این کمپین VisitorTracker نامیده شده است و وب سایت ها را از طریق آسیب پذیری های جدید موجود در پلاگین های نصب شده بر روی وردپرس آلوده می کند.

بنا به نظر محققان هزاران وب سایت به این بدافزار جدید آلوده شده اند که ۹۵ درصد آنها مبتنی بر وردپرس است و از این میان ۱۷ درصد از لیست سیاه گوگل قرار گرفته است.

مدیران وب سایت ها باید اطمینان حاصل کنند که تمامی پلاگین ها به آخرین نسخه به روز شده است.

این کمپین جدید توسط SucuriLabs شناسایی شده و تقریبا از ۲۰ روز پیش شروع به فعالیت کرده است اما نرخ آلودگی وب سایت ها در چند ورز گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

بر این اساس از ۱۵ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر نرخ آلودگی ها از ۱۰۰۰ وب سایت در روز به ۶۰۰۰ وب سایت در روز افزایش یافته است.

وب سایت ها توسط بدافزار "visitorTracker_isMob" آلوده شده اند و این بدافزار باعث می شود تا بازدیدکنندگان به سمت صفحه ای حاوی بسته سوءاستفاده Nuclear Exploit Kit هدایت شوند.

این بسته یکی از رایج ترین روش های سوءاستفاده از وب و حاوی کدهای سوءاستفاده از نرم افزاهای مختلف است.

پس از آن که کاربر به صفحه مخرب وارد شود، بسته سوءاستفاده به طور بالقوه سیستم قربانی را بررسی کرده و آسیب پذیری های اصلاح نشده ای را که می تواند از آن ها سوءاستفاده کند، جست وجو می کند.

اگر نرم افزار اصلاح نشده و به روز نشده ای یا آسیب پذیری اصلاح نشده ای یافت شود، سیستم قربانی در معرض خطر قرار می گیرد و به طور بالقوه می تواند منجر به افشای اطلاعات شود.منبع :

فعالیت کمپین بدافزاری و آلوده شدن هزاران سایت گردآوری توسط بخش ترفندهای امنیتی، ترفندهای امنیتی کامپیوتر، ترفندهای امنیتی اینترنت سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات