loading...

save شـدن فـونت هـا در office

آکاایران: save شـدن فـونت هـا در office

آکاایران: save شـدن فـونت هـا در office

آموزش کامپیوتر, روی خط خبرگزاری ها

در نرم افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به رایانه دیگری منتقل می کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتمأ می دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده اید که بر روی سیستم دوم موجود نیست!
اما راه حل های مختلفی برای این کار وجود دارد. یکی از آنها این است که از فایل خود خروجی PDF بگیریم یا از صفحه متن عکس بگیریم. اما مشکل اینجاست که اگر بخواهیم بر روی رایانه دوم این فایل را ویرایش کنیم چه؟ فونت ها را با خود حمل کنیم و روی رایانه دوم نصب کنیم؟ راه حل درستی ست اما این کار کمی وقتگیر است! اما راه بهتری به وسیله Office  امکان پذیر شده است! در این ترفند نحوه حفظ ثبات فونت ها فاقد استفاده از راه های پیچیده را به شما معرفی خواهیم کرد .
به گزارش آکاایران: برای این کار:
در آفیس 2007  بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت های مختلف استفاده نمودید ، در سمت چپ و بالای Word یا Powerpoint، بر روی گوی دایره ای شکل نرم افزار کلیک کنید تا منوی اصلی آن باز شود. اکنون در قسمت پایینی و سمت راست این منو، روی گزینه Word Options کلیک کنید  .
در پنجره ای که باز می شود، از قسمت Save در بخش Preserve fidelity when sharing this document، تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.
با انتخاب این گزینه تمام قلم های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره سازی، به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، فاقد هیچ مشکلی نمایش داده می شود .
توجه کنید که در این بخش گزینه ای با عنوان Do not common system fonts وجود دارد که بهتر است تیک آن را نیز بزنید. در غیر این صورت، تمام قلم های پیشفرض سیستمی نیز به فایل، می چسبد و در نتیجه حجم فایل نهایی، بسیار زیاد می گردد  .
در آفیس 2010 بعد از اینکه متن خود را تایپ کردید و در آن از فونت های مختلف استفاده نمودید ، مسیر زیر را دنبال کنید :
File > Option > Save > Preserve fidelity when sharing this document
تیک گزینه Embed fonts in the file را بزنید.
با انتخاب این گزینه تمام قلم های به کار رفته در متن شما هنگام ذخیره سازی، به فایل چسبیده شده و در هر سیستم دیگری که آن را باز کنید، فاقد هیچ مشکلی نمایش داده می شود .

به نقل از پی سی ترفند

.

منبع : pezeshk.us

تبلیغات