loading...

اضـافـه کردن نـرم افزار دلخواه به Right Clikc

آکاایران: اضـافـه کردن نـرم افزار دلخواه به Right Clikc

آکاایران: اضـافـه کردن نـرم افزار دلخواه به Right Clikc

آموزش کامپیوتر, روی خط خبرگزاری ها

می خواهید نرم افزاری که زیاد با آن سر و کار دارید را به منو راست کلیک اضافه کنید؟ می دانید چطور می شود یک نرم افزار را به منو راست کلیک اضافه کرد؟
برای این کار کافیست از رجیستری اقدام کنید.برای دسترسی و اعمال تغییرات در رجیستری، ابتدا عبارت Regedit.exe را مطابق شکل در سرچ استارت منو تایپ کنید .

بعد از انتخاب رجیستری وارد منو HKEY_CLASSES_ROOT و بعد از ان وارد منو Directory و سپس زیر منو Background و بعد از ان shell را انتخاب کنید. به طور خلاصه:
به گزارش آکاایران: HKEY_CLASSES_ROOTDirectoryBackgroundshell
حالا برای اضافه کردن هر نرم افزاری کافی ست روی shell راست کلیک کنید و با فشردن گزینه New/Key مطابق تصویر، عنوان آن نرم افزار را انتخاب کنید. برای مثال من نرم افزار Notepad را اضافه می کنم .

در مرحله بعدی باید تنظیماتی انجام دهیم تا کلیدی که ساخته ایم دستور را اجرا کند. برای این کار روی Notepad راست کلیک می کنیم و New/key را می سازیم و نام آن را command می گذاریم.
حالا باید مقدار command را تنظیم کنیم. به این ترتیب که روی گزینه default مطابق تصویر دو بار کلیک می کنیم و در صفحه ی باز شده مسیر نرم افزار مورد نظر را قرار می دهیم. حالا می توانید با راست کلیک به نرم افزار مورد نظر دسترسی داشته باشید .

.

منبع : pezeshk.us

تبلیغات