loading...
کیف لپ تاپ

آکاایران: نکاتی برای خرید کیف لپ تاپ + جدول قیمت لپ تاپ

آکاایران:  
 
 
بعضی از افراد، کیف لپ تاپ را یک وسیله تجملی و اضافی می دانند و هزینه ای برای خرید آن نمی کنند یا کیف های نامناسب خریداری می کنند.

در حال حاضر، کیف های متنوع و گوناگونی برای انواع سلیقه ها و مدل ها و حتی مردانه و زنانه در بازار موجود است، ولی نکته مهم در خرید کیف ها، مناسب بودن آنها از هر لحاظ است. هر کیف باید چندین ملاک اصلی را داشته باشد و سپس باید فاکتورهای فرعی مانند رنگ و طراحی و مارک را مد نظر گرفت. کیف ها را می توان از چندین لحاظ دسته بندی کرد. از یک نظر می توان به نوع کیف ها اشاره کرد. کیف های پشتی (کوله ای)، کیف های دستی و کیف های چمدانی. از یک لحاظ دیگر، می توان با توجه به اندازه کیف ها که متناسب با اندازه لپ تاپ ها است دسته بندی کرد.
به طور کلی خریداران این کیف ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که دسته اول کاملا سلیقه ای است و افراد بسته به آنچه که دوست دارند می توانند انواع مختلفی از کیف ها را انتخاب کنند. دسته دوم که مهم تر و دقیق تر دسته بندی شده است، اندازه بودن کیف ها را بیان می کند. نه زیاد بزرگ باشند و نه زیاد تنگ که به لپ تاپ صدمه بزنند. ما در زیر به چندین نکته مهم برای انتخاب مناسب یک کیف لپ تاپ اشاره می کنیم:

قبل از همه چیز باید کیفیت کیف را مدنظر قرار داد. کیف های گران قیمت و مارک داری وجود دارند که هیچ کیفیتی ندارند و فقط طراحی زیبایی دارند. این ظاهر گول زننده می تواند صدمات جبران ناپذیری را به لپ تاپ وارد کند. ابتدا محفظه ای را که لپ تاپ در آن قرار می گیرد بررسی کنید. باید مناسب و اندازه لپ تاپ شما باشد. سپس استحکام و بعد ضدضربه بودن آن را بررسی کنید. محفظه باید محکم باشد. اگر محفظه یا به طور کلی کیف ضد آب باشد خیلی بهتر است. همچنین سطح آن باید صاف باشد تا بدنه لپ تاپ را خش دار نکند.

قدم دوم، بررسی بقیه قسمت های کیف است. بهترین کیف، کیفی است که محکم (قابل اطمینان) باشد و از کلیه فضای موجود بهترین استفاده را کرده باشد و تقریبا برای تمامی وسایل لپ تاپ، جای مخصوصی داشته باشد. پس امکانات جانبی کیف را مد نظر قرار دهید و ببینید آیا برای شارژر، موس، موبایل، پخش کننده ها مدیا و … جا دارد یا خیر.

کیف های بزرگ و سنگین را انتخاب نکنید. وزن خود لپ تاپ ها از 5/1 کیلوگرم تا ۴ کیلو متغیر است و با تمامی امکانات وزنی حدود ۶ تا ۷ کیلو خواهد داشت و اگر خود کیف نیز سنگین باشد، حمل آن بسیار مشکل و خسته کننده است و در دراز مدت روی بدن تاثیرات منفی می گذارد. پس کیفی را انتخاب کنید که سبک و اندازه باشد و بیشترین امکانات را در اختیار شما قرار دهد.

بدنه خود کیف را بررسی کنید و ببینید آیا می توان به آن اعتماد کرد یا نه. نباید زیاد سنگین باشد که نتوان آن را حمل کرد و نه بسیار نرم و سبک که با ضربه ای کوچک صدماتی جدی به لپ تاپ وارد شود.

اگر قصد خرید کیف با رنگی روشن را دارید، قابل شست وشو بودن آن را نیز بررسی کنید. مطمئنا کیف ها بعد از مدتی کثیف خواهند شد و باید بتوان آنها را به راحتی شست وشو داد. پس این فاکتور را نیز مد نظر قرار دهید.

تعداد معدود و خاصی از کیف ها که قیمت های بالایی دارند، قابلیت محافظت لپ تاپ از میدان های الکتریکی را دارند. این قابلیت می تواند لپ تاپ را از شوک الکتریکی عادی و کوچک که می تواند بر روی لپ تاپ اثرات منفی بگذارد، محفوظ نگه دارد. اگر مایل به خرید کیف های گران قیمت هستید، این دسته از کیف ها را نیز مدنظر قرار دهید.

 
پایگاه فرهنگی هنری تکناز
.

منبع : taknaz.ir

تبلیغات