,حذف فایل های تکراری با ویندوز اکسپلورر, فایل های تکراری, اشغال کردن حجم حافظه
آکاایران: حذف فایل های تکراری با ویندوز اکسپلورر
آکاایران: مجموعه: ترفندهای کامپیوتری

حذف فایل های تکراری با ویندوز اکسپلورر 

 

گاهی اوقات فایل های تکراری باعث اشغال کردن حجم بسیاری از حافظه دستگاه می شود. یکی از سوالات همیشگی بسیاری از کاربران ویندوز چگونه حذف کردن فایل های تکراری است؟ یکی از جواب های سریع استفاده از نرم افزار مخصوص مانند Duplicate Sweeper است که با 20 دلار هزینه می توانید آن را روی سیستم عامل ویندوز نصب کنید، اما از آنجاییکه خرید نرم افزار برای اکثر ما ایرانیان امکان پذیر نیست و یا پیدا کردن، دانلود و نصب کرک نرم افزار زمان زیادی را می طلبد، بهتر است راه حل دیگری را بدانیم. شما می توانید با استفاده از ویندوز اکسپلورر فایل های تکراری را پیدا کنید، اما قبل از شروع حذف کردن فایل ها بهتر است بک آپ موقتی از فایل های خود بگیرید.

 

 اشغال کردن حجم حافظه

حذف فایل های تکراری

 

فایل ها را دسته بندی و مرتب کنید

شما می توانید فایل های صوتی و تصویری خود را براساس اسامی (Names)، سایز (Size)، فرمت (kind)، آخرین باری که ویرایش کرده اید (Last modified)، زمان تولید فایل (Creation date)، زمان دریافت شده (Date taken) آن ها طبقه بندی کنید.

 

اصولاً فایل های تکراری در زمان مشخصی دریافت شدند یا تولید شدند و یا ویرایش شده اند، اگر نمی خواهید این فاکتور را برای پیدا کردن فایل های تکراری انتخاب کنید، می توانید از روی سایز فایل ها، تشخیص تکراری بودن آن ها را بدهید ولی برای اینکار بهتر است نگاهی هم به اسم فایل بیندازید.

 

 فایل های تکراری

 

شما می توانید فایل های موجود در یک فولدر را تنها با راست کلیک کردن روی صفحه قرار گرفته در آن را به اشکال مختلف مانند آیکون های خیلی بزرگ، آیکون های بزرگ، متوسط و یا به صورت لیست (Details) ببینید. با انتخاب گزینه Details، شما می توانید تمام اطلاعات موجود برای یک فایل را یکجا مشاهده کنید. بعد از این کار تنها با گرفتن دو دکمه کنترل (Ctrl) به علاوه دکمه نشانه به سمت چپ فایل های تکراری را به صورت یکجا و پشت سرهم ببینید؛ بعد از این مرحله تنها کافیست فایل های اضافی ناخواسته خود را حذف کنید.

 


.

منبع : beytoote.com

پربازدیدها

Fatal error: Call to a member function fetchall() on boolean in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/tecnoloji/mbed/incx/porbazdid2.php on line 11