در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید سوئیچ را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: با افزایش تعداد کاربران کامپیوتر، لازم است شبکه نیز گسترش یابد تا بتواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد. سوئیچ شبکه مانند یک هاب عمل می کند و بخش های مختلف یک شبکه یا تجهیزات شبکه را به یکدیگر ارتباط می دهد. خریداران باید پیش از اقدام به خرید یک سوئیچ شبکهٔ جدید، توانایی ها و نیازهای شبکه را بررسی کنند. هنگامی که در جستجوی سوئیچ شبکه هستید، دربارهٔ انواع گزینه هایی که در بازار می بینید تحقیق کنید، با امکانات سوئیچ ها آشنا شوید، در رابطه با چگونگی تشخیص نیازهای شبکه اطلاعات کسب کنید، و سازندگان نام آشنای سوئیچ های شبکه را بشناسید.

سوئیچ,سوئیچ شبکه,سوییچ شبکه

راهنمای خرید سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه

آکاایران: یک سویچ شبکه (Network Switch)، دستگاهی است که امکان تبادل مستمر اطلاعات (دیتا) را بین چند دستگاه متصل به یک شبکه محلی (LAN) فراهم می سازد. البته یک هاب (Network Hub) نیز تقریبا همین کار را می کند با این تفاوت که هاب، تمامی دیتا و اطلاعات را بصورت یکسان و بدون غربال گری برای تمام دستگاه های متصل به شبکه، ارسال می کند و در واقع یک هاب (بر خلاف سوئیچ)، نمی تواند یک دیتای اختصاصی را فقط برای یک دستگاه خاص موجود در شبکه، ارسال کند.  ولی یک سویچ با اختصاص یک مک آدرس (MAC address) منحصر به فرد به هر دستگاه (پورت) متصل شده، امکان ارسال اطلاعات به هر دستگاه متصل را به صورت مجزا و اختصاصی فراهم می سازد. پس با استفاده از یک سوئیچ:

  • می توان یک بسته ی دیتا را (data packet) فقط و فقط به یک دستگاه متصل به شبکه ارسال کرد.
  • بار ترافیکی شبکه کاهش یافته و در نتیجه موجب افزایش عمکرد آن می شود.
  • همچنین موجب ارتقای امنیت می گردد زیرا، دیتای ارسال شده به یک دستگاه خاص، از سوی سایر دستگاه های متصل به شبکه، قابل ردیابی و مشاهده نمی باشند.

سویچ ها در توسعه کارایی شبکه تاثیر به سزایی دارند. به عنوان نمونه برای اتصال همزمان چندین دستگاه به اینترنت، می توانید ابتدا اینترنت را وارد یک سوئیچ کرده و سپس به کمک آن سوئیچ، اینترنت را بین دستگاه های مختلف به اشتراک بگذارید. در واقع، اکثر مودم های وایرلس ADSL موجود در بازار امروز، مجهز به یک سوئیچ نیز می باشند و از طریق آن سوئیچ است که امکان اتصال همزمان به اینترنت از دستگاه های مختلف فراهم می شود.

سویچ ها همچنین از نظر تعداد پورت اتصالی و سرعت انتقال اطلاعات دارای انواع مختلفی هستند. سویچ های عادی و خانگی  به طور متوسط دارای ۴ تا ۸ پورت هستند و سویچ های صنعتی که بین ۳۲ تا ۱۲۸ پورت اتصالی را پشتیبانی میکنند. از نظر سرعت هم آنهایی که در شبکه های خانگی مورد استفاده قرار می گیرند تا 1Gbps و انواعی که به طور مثال در دیتا سنتر ها کاربرد دارند امکان انتقال دیتا تا 10Gbps را دارا هستند.

پس می توان گفت با توجه به این نکته که اکثر مودم های وایرلس ADSL موجود در بازار به صورت پیش فرض مجهز به سوئیچ (و حتی روتر) هم هستند، ما تقریبا هیچ گاه در خانه به یک دستگاه مستقل سوئیچ نیازی نداریم.

مناسب ترین سوئیچ برای شما به تجهیزات متصل به شبکهٔ شما بستگی دارد. اگر به سوئیچی احتیاج دارید که امکان تبدیل سرعت های LAN به یکدیگر را فراهم کند، باید نوعی را تهیه کنید که مجهز به حالت ذخیره و ارسال باشد. در غیر این صورت می توانید سوئیچی را تهیه کنید که به دو حالت دیگر مجهز باشد. سوئیچ های قدیمی تر شبکه حالت یکطرفه داشتند. در حالت یکطرفه ارسال و دریافت دیتا نمی تواند به صورت همزمان اتفاق افتد؛ یعنی سوئیچ در این حالت یا دیتا دریافت می کند و یا ارسال می کند. سوئیچ های جدیدتر با حالت دوطرفه کار می کنند، در این حالت ارسال و دریافت دیتا می تواند به صورت همزمان اتفاق افتد.

گردآوری: بخش کامپیوتر آکاایران

با سوئیچ های دسکتاپ توتولینک آشنا شوید

با سوئیچ های دسکتاپ توتولینک آشنا شوید

با سوئیچ های دسکتاپ توتولینک آشنا شوید با سوئیچ های دسکتاپ توتولینک آشنا شویدامروزه میلیون ها رایانه در نقاط مختلف جهان به صورت فاقد تاخیر به یکدیگر متصل هستند که این ارتباط مت
از سوئیچ KVM چه میدانید؟

از سوئیچ KVM چه میدانید؟

از سوئیچ KVM چه میدانید؟  سوئیچ KVM کلیدی است که یک کی بورد، مانیتور و موس را بین دو یا چند کامپیوتر به اشتراک می گذارد. این تجهیز وقتی که می خواهید یک یا چند کامپیوتر یا
نحوه کار سوئیچ های شبکه

نحوه کار سوئیچ های شبکه

نحوه کار سوئیچ های شبکه   سوئیچ های شبکه چگونه کار می کنند یک شبکه به طور کلی از اجزای زیر تشکیل شده است:     گره ها یا node ها یا همان کامپیوتر ها&nbs
سوئیچ

سوئیچ

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید سوئیچ را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از با افزایش تعداد کاربران کامپیوتر، لازم است شبکه
سریع سوئیچ کنید روی اندروید 5

سریع سوئیچ کنید روی اندروید 5

روزنامه هفت صبح: گوگل اخیرا بزرگترین به روز رسانی اندروید را تحت عنوان Lollipop5 Android منتشر کرده است. نسخه به روز شده این سیستم اجرایی تلفن همراه، رفته رفته راهش را به دستگ
تبلیغات