اگر می خواهیم یک روزنامه خبری یا بروشور ایجاد کنید سعی کنید که متن را مانند یک روزنامه یا مجله بصورت ستونی درآورید. ستون های Word، ستون های روزنامه ای هستند، یعنی متن تا انتهای یک ستون ادامه می یابد و بعد در بالای ستون بعد ادامه پیدا می کند، ستون های روزنامه با ستون هایی که با Tab و جدول ایجاد می کنید فرق می کند. یعنی متن در ستون های روزنامه بدون نیاز به تنظیم کردن Tab، از ستون به ستون دیگر نوشته می شود.

 

 متن را انتخاب کنید  

اگر می خواهید بخشی از سند شما به صورت متن ستونی در آید، ابتدا باید متنی که برای تبدیل شدن به ستون، فرمت دهی خواهید کرد را انتخاب کنید. بعد از منوی Format گزینه Columns را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای Columns باز شود.

,چگونه ستون ایجاد کنیم,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

چگونه ستون ایجاد کنیم

 انتخاب نوع ستون   

در قسمت Presets، روی یک شیوه ستون (مثلاً Two یا Three) کلیک کنید. از گزینه های Width and Spacing برای مشخص کردن اندازه دقیق ستون ها و فضای بین آنها استفاده کنید (یا تنظیمات پیش فرض را بپذیرید) قسمت Preview به شما نشان می دهد که ستون ها چگونه خواهند بود.

,چگونه ستون ایجاد کنیم,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه


Apply To  

 برای اعمال کردن فرمت ستون به یک قسمت مشخص، روی فلش لیست Apply To کلیک کنید و محدوده ای که باید ستون ها در آن اعمال شوند را انتخاب کنید. برای مثال، اگر می خواهید کل سند از ستون ها استفاده کنند، Whole Document را انتخاب کنید. اگر در مرحله 1 ، متنی که ستون ها باید روی آن اعمال شوند را انتخاب کرده اید، در اینجا لازم نیست که یکی از گزینه های Apply To را انتخاب کنید.

,چگونه ستون ایجاد کنیم,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

 کادر محاوره ای ببندید  

 روی Ok کلیک کنید تا کادر محاوره ای بسته شود و فرمت ستون روی متن اعمال شود.

,چگونه ستون ایجاد کنیم,مقالات کامپیوتر، ترفندهای کامپیوتر، آموزش کامپیوتر، ترفندهای رایانه

 سریع تر ستون ایجاد کنید  

یک راه برای ایجاد ستون، استفاده از دکمه Columns در نوار ابزار Standard است. متنی که می خواهید ستونی کنید را انتخاب کنید و بعد روی دکمه Columns کلیک کنید و برای انتخاب کردن تعداد ستون هایی که می خواهید، ماوس را بکشید.

چگونه ستون ایجاد کنیم

فرمت ستون را مشاهده کنید  

 وقتی که دکمه ماوس را رها می کنید، ستون ها تعیین می شوند. Word، ستون ها را در دید Print Layout (بهترین دید برای مشاهده ستون ها در Word) نشان می دهد. در این شکل، دید طوری زوم شده است که کل صفحه در صفحه نمایش دیده می شود. توجه کنید که فقط متن انتخاب شده در مرحله 1 در ستون قرار گرفته است.


*توجه*

نمی توانید چیزی ببینید؟

بهترین دید برای ستون، دید Print Layout است. ستون ها را فقط در دید Print Layout یا در پنجره Print Preview می توان دید. برای تغییر دید روی دکمه دید Print Layout در گوشه سمت چپ و پایین صفحه کلیک کنید.


مشخص کردن پایان ستون

برای مشخص کردن پایان ستون و فرستادن بقیه متن به ستون بعد، روی محلی که می خواهید ستونی را به پایان برسانید کلیک کنید و C trl Shift Enter را بزنید. برای حذف علامت پایان ستون، آن را انتخاب کنید و Delete را بزنید.برای برگرداندن متن ستونی به حالت معمولی (که در واقع فقط یک ستون است)، آن متن را انتخاب کنید، روی دکمه Columns در نوار ابزار Standard کلیک کنید و ستون تکی را انتخاب کنید.


درج یک خط تقسیم کننده

یکی از گزینه های کادر محاوره ای Columns به شما امکان می دهد تا یک خط تقسیم کننده بین ستون ها ایجاد کنید که ستون ها را تعریف کند و ظاهر زیبایی ایجاد کند. برای اضافه کردن چنین خطی بین ستون ها، گزینه Line Between را انتخاب کنید.

 

 

 

منبع : tebyan.net

تبلیغات