در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه مدرک CCNA بگیریم؟ (2) ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

قسمت اول را خوانده اید؟

نحوه برگزاری امتحان مدرک CCNA:

هر دانشجو برای امتحان، باید در یک test center که در سطح جهان تعدادشان هم کم نیست ثبت نام کند و نوع امتحان خود را مشخص کند. در روز تعیین شده به آن مرکز مراجعه می نماید و امتحان برگزار می شود. امتحان از طریق رایانه(از راه دور) اخذ می شود.

هزینه امتحان مبلغ ثابتی نیست و ممکن است تغییر کند. در حال حاضر برای هر امتحان در حدود 125 دلار است. به این صورت که اگر 2 کتاب را با هم امتحان بدهید 125دلار باید بپردازید و اگر کتاب ها را جداگانه امتحان بدهید برای هر امتحان 125 می پردازید.

چند نکته در مورد امتحان قابل ذکر است که عبارت اند از:

- شما در امتحان فقط می توانید یک بار سوال را جواب بدهید و در صورتی که از سوال رد شوید دیگر نمی توانید بازگردید.

- در زمان ثبت نام یک کد به شما اختصاص می یابد که این کد بر روی مدرک شما چاپ خواهد شد و کد شناسایی شما در شرکت cisco می باشد. بدلیل اینکه این کد با اثر انگشت شما ذخیره می شود کسی نمی تواند به نام فرد دیگر امتحان بدهد.

 

یکی از مشکلاتی که دانشجویان با آن رو به رو هستند این است که این امتحان ها در ایران گرفته نمی شود و برای امتحان دادن شما باید به امارات یا کشورهای دیگر که امتحان را برگزار می کنند سفر کنید. در ایران شرکت هایی هستند که کلاس های این دوره ها را برگزار می کنند و هم برای اعزام شما به خارج اقدام می کنند.

تا اینجا در مورد منابع و مطالب این کتاب ها صحبت کردیم حالا کمی درباره خود مدرک و امتحان آن صحبت خواهیم کرد. مدرک ccna در سطح جهان معادل لیسانس مخابرات به حساب می آید و ترجمه هم می شود (اما در ایران این طور نیست). حقوق میانگین کسی که مدرک ccna داشته باشد طبق اعلام cisco سالی 24000 دلار است (که البته در ایران این طور نیست). البته این مدرک با ارزش به سادگی هم به دست نمی آید به این دلیل که اگر در امتحان که معمولا از 100 تست تشکیل شده فقط 3 تست را غلط بزنید یا نزنید امتحان را قبول نخواهید شد. و بعد از قبولی مدرکی که به شما می دهند فقط 3 سال اعتبار دارد و بعد از آن شما باید دوباره امتحان بدهید. اما اگر در این مدت در امتحان های دیگر cisco شرکت کنید این تاریخ تمدید می شود. این کار به این دلیل است که شرکت cisco اعلام کرده بعد از 3 سال تقریبا تمامی تکنولوژی ها تغییر می کند.

 

 تبیان - محمد هادی امامی

چگونه مدرک CCNA بگیریم؟ (2) - آکا

چگونه مدرک CCNA بگیریم؟ (1)

در این مقاله که در دو بخش ارائه می شود به بررسی بیشتر مدرک CCNA می پردازیم و همچنین با منابع مطالعاتی و نحوه اخذ مدرک آشنا می شویم.

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله چگونه مدرک CCNA بگیریم؟ (2) شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مدرک ccna

تبلیغات