در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد مدرک معتبر لینوکس در ایران ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

از این پس علاقمندان به لینوکس می توانند مدرک بین المللی و معتبر لینوکس را در ایران دریافت کنند.

مرکز تحقیقاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با همکاری انجمن صنفی کاربران نرم افزارهای آزاد/متن باز و نیز شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو شریف کیش (به عنوان نمایندگی رسمی LPI در ایران)از این پس اقدام به برگزاری آزمون و ارائه مدرک بین المللی معتبر لینوکس با کمک همکاران آموزشی (Training Partner) می نماید.

مدرک معتبر

لینوکس در ایران
مدرک معتبر

یکی از مواردی که در رشد فناوری اطلاعات در دنیا تأثیر بسزایی داشته، نرم افزارهای آزاد متن باز است. جنبش نرم افزارهای آزاد متن باز پس از چندین سال تلاش برای آزادی نرم افزار در سراسر دنیا امروزه به رشد و بالندگی رسیده است و در ایران نیز، روز به روز جامعه طرفداران متن باز و سیستم عامل لینوکس در حال افزایش می باشد.

با بررسی های به عمل آمده برای کاربران نرم افزارهای آزاد در سراسر دنیا دارا بودن محتویات آموزشی استاندارد به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر مطرح است و همچنین با توجه به گسترش دامنه فعالیت های توسعه نرم افزارهای آزاد/متن باز در کشور و عدم جامعیت آموزش در چارچوب استاندارهای بین المللی لزوم یک استاندارد مانند LPI که در صدها نقطه از سراسر جهان، به زبان های مختلف و با پشتیبانی ارائه شده است؛ ضروری می نماید.

مؤسسه غیر انتفاعی کانادایی LPI در 25 اکتبر 1999 تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در نزدیکی شهر تورنتو کانادا مستقر می باشد. این مؤسسه حرفه ای با ارائه مدارک معتبر لینوکس در سراسر جهان مستقل از توزیع خاصی فعالیت کرده و شرکت های بزرگی همچون IBM و HP مدارک آنرا معتبر دانسته و دارندگان آنرا را به استخدام خود در می آورد.

LPI با سازمان های مختلفی در سراسر جهان جهت رشد و گسترش لینوکس و نرم افزارهای آزاد متن باز همکاری می کند و در تمام دنیا دارای نمایندگی می باشد. در این راستا مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف با توجه به توانمندی بالا در حوزه لینوکس و نرم افزارهای متن باز اقدام به اخذ نمایندگی LPI نموده و ضمن برگزاری آزمون استاندارد LPI در کشور، نسبت به اعطا نمایندگی به سایر شرکت ها و شهرهای مختلف اقدام می کند.

لازم به ذکر است که IBM ،Novel، Sgi، Intel ،Motorola ، Oracle و شرکت های معتبر دیگری هستند که از حامیان این موسسه محسوب می شوند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت aictc.com مراجعه نمایید.

مدرک معتبر

نصب بی دردسر اوبونتو 8.04

شما می تونید خیلی خیلی خیلی راحت اوبونتو رو همانند نصب یک برنامه معمولی از روی ویندوز نصب کنید !
مدرک معتبر

لینوکس یا ویندوز؟

ظهور لینوکس در دنیای کامپیوتر این صنعت را به دو دسته برندگان و بازندگان تقسیم کرده است. جذابیت لینوکس کاملا روشن است و استقبال از آن را اجتناب ناپذیر می نماید. این سیستم ...
مدرک معتبر

بهترین نسخه لینوکس برای مبتدیان

بسیاری از آنهایی که قصد دارند استفاده از لینوکس را تجربه کنند، از موانع و همچنین تعدد نگارش های عرضه شده برای آن سردرگم می شوند. استفاده از پیشنهادهای مطرح شده در این مقاله می تواند تجربه موفقی را در استفاده از سیستم ...

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله مدرک معتبر لینوکس در ایران شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مدرک لینوکس

تبلیغات