در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

همه می دانیم که اعتیاد اینترنتی چه عواقب خانمان براندازی در پی دارد! تصور کنید که پشت سیستم نشسته اید و می خواهید سریع وبلاگتان را به روز کنید، ولی بعد از گذشت یک ساعت، متوجه می شوید که در این یک  ساعت هیچ کار مثبتی انجام نداده اید و در حال ریفرش کردن مکرر سایت ها و کامنت گذاشتن هستید.

به نقل از وبلاگ" یک پزشک"، تصور کنید که قرار است، روی یک مقاله برای یک نشریه کار کنید، ولی می بینید که در اینترنت غوطه ور هستید.

و باز تصور کنید که در حال گذراندن امتحانات پایان ترم هستید ولی سایت های سرگرم کننده مورد علاقه تان به شما امان نمی دهند و وقت قابل توجهی از شما می گیرند.

چاره کار چیست؟ مسلما علاج کار، قول دادن بی هوده به خودتان برای قوی کردن اراده و تکرار نکردن اشتباهات گذشته نیست.

در این پست افزونه ای به شما معرفی می کنم که می تواند به شما کمک کند، عملکرد این افزونه همچون تخت و طنابی است که اعتیاد را از سر معتادان می پراند!! این افزونه دسترسی شما را به سایت های هدر دهنده وقت در ساعات و روزهایی که خودتان معین می کنید، غیرممکن می کند و به کمک آن می توانید خردمندانه و منطقی از اینترنت استفاده کنید.

کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت

افزونه مورد نظر LeechBlock نام دارد. این افزونه را مانند همه افزونه های دیگر با رفتن به اینجا، نصب کنید و بعد از ری استارت کردن فایرفاکس، در منوی این مروگر به مسیر تولز و سپس Add-ons بروید. افزونه را پیدا کنید و روی option کلیک کنید تا برنامه ترک اعتیاد به افزونه بدهید!

تصویر روبرو اسکرین شاتی از option این افزونه است.(برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک نمایید)

خوب، حالا با خودتان صادق باشید، کلاه خودتان را قاضی کنید و ببینید کدام سایت ها بیشتر وقتتان را می گیرند و شما را از کار و زندگی می اندازند! آدرس این سایت ها را در کادر بالایی سطر به سطر وارد کنید.

حالا وقت آن رسیده که درجه محرومیت خود را مشخص کنید. شما می توانید به دو صورت این کار را انجام بدهید:

۱- مشخص کنید که در چه ساعاتی و در چه روزهایی، سایت مورد نظر برای شما بسته باشد.

۲- مشخص کنید که هر روز یا هر هفته یا در یک بازه زمانی مشخص، چند دقیقه مجاز به بودن در سایت های مورد نظر هستید.

- موقع وارد کردن ساعت و دقیقه ممنوعیت دسترسی به سایت، باید زمان را به صورت زمان نظامی وارد کنید. مثلا ۱۲:۳۰ را به صورت ۱۲۳۰ وارد کنید.

- شما می توانید سایت های ممنوعه را در گروه های مختلف سامان بدهید.

اگر تنظیمات را درست انجام بدهید، وقتی در زمان مشخص شده وارد سایت می شوید باصفحه ای مشابه صفحات فیلتر شده مواه می شوید.

سؤال: ممکن است وقتی افزونه، مانع دسترسی ام به یک سایت شد، وسوسه بشوم و با رفتن به optionبرنامه، محدودیت را بردارم!

پاسخ: نویسندگان افزونه هم این مطلب را پیشبینی کرده اند و ۳ راهکار ارائه کرده اند!:

۱- شما می توانید برای افزونه پسورد تعریف کنید، این طوری هر وقت که بخواهید به option افزونه بروید، مجبور خواهید بود پسورد را وارد کنید. در این حین ممکن است عاقل شوید و در تصمیمتان تجدید نظر کنید.

۲- در همان قسمت تنظیمات افزونه اگر دقت کنید، می توانید با تیک زدن دو گزینه، دسترسی به تنظیمات افزونه را در ساعات ممنوعیت، غیرممکن کنید. حتی می توانید جلوی دسترسی به about:config را بگیرید!

۳- در تنظیمات برنامه می توانید کاری کنید که غیرفعال کردن یا uninstall کردن برنامه برایتان غیرممکن شود!

سخن پایانی: بدیهی است که معتاد اگر واقعا معتاد باشد، می تواند با استفاده از مرورگرهای دیگر، کامپیوترهای احتمالی دیگر خانه یا اصلا رفتن به نزدیک ترین کافی نت و یا پیدا کردن یک ترفند دیگر، به سایت مورد نظر خود برود! به علاوه احتمالا افزونه بی باگ نیست!

اما بهتر است در یک زمان مناسب با این افزونه سر و سامانی به وب گردی خودتان بدهید تا هم از موهبت وب بهره ببرید و هم وقت تان هدر نرود!

نصب برنامه های جانبی در فایرفاکس

کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت

نصب برنامه های جانبی در فایرفاکس

سوالی که ممکن است برای هرکاربر فایرفاکس پیش بیاید این است که چگونه باید برنامه های جانبی را روی فایرفاکس نصب کنیم؟
کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت

12راه برای استفاده بهتر از فایرفاکس

در این مقاله قصد داریم به معرفی 12 راه برای استفاده بهتر و بهینه تر از قسمت های مختلف فایرفاکس بپردازیم که این مرورگر را پیش از پیش کاربردی تر می کند.
کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت

با مرورگر فایرفاکس آسوده بخوابید!

شب هایی را به یاد آورید که با خستگی پای سیستم کامپیوتر نشته اید. مشکل آن است که در حال دانلود یک نرم افزار پر حجم هستید و بدلیل سرعت پایین خط اینترنت مجبور هستید تا 2 ساعت دیگر بیدار بمانید...

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله کلینیک ترک اعتیاد به اینترنت شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

تبلیغات