در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد فید چیست؟ قسمت اول ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

فناوری فید feed که آن را در فارسی «خوراک» یا «خبرمایه» هم ترجمه کرده اند، فناوری ای است که می تواند گشت و گذار شما را در اینترنت متحول کند. فید راهی برای دسترسی سریع و بدون دردسر به آخرین اخبار و نوشته های سایت و وبلاگ هاست.

اگر تا به حال از فید استفاده نمی کردید، این نوشته را و قسمت های بعد آن را بخوانید و وقت وب گردی یک روزتان را صرف آشنایی با آن کنید، مطمئنا پشیمان نخواهید شد و در آینده از روزی که در آن با فید آشنا شدید به نیکی یاد خواهید کرد!

چرا باید فید بخوانیم؟!

تصور کنید که دوست دارید همیشه مطالب چند وبلاگ به خصوص را بخوانید و یا از آخرین اخبار روز دنیا مثلا در مورد سیاست و اخبار روز، پزشکی یا فناوری مطلع باشید. برای این کار مجبور هستید که هر روز از همه این وبلاگ ها و سایت های خبری بازید کنید. این کار چندان ساده نیست و وقت گیر است. شما باید هر روز زمان زیادی در انتظار باز شدن صفحات اینترنتی بنشینید و تازه اصلا هم معلوم نیست که وبلاگ مورد نظر شما به روز شده باشد!

فید دقیقا چیزی است که به کار شما می آید. به کمک فید، مرور مطالب تازه سایت ها و وبلاگ ها بسیار ساده می شود.

 

از فید نترسیم!

خیلی ها تا اسم فید به گوششان می خورد، با خودشان فکر می کنند که کار کردن با فید، فقط به درد خوره های کامپیوتر می خورد و بس. آنها از تغییر واهمه دارند و تصور می کنند که خو کردن به فید و ترک عادات وب گردی قدیمی شان، چیز دشواری است و فواید استفاده از فید به تحمل زحمات آشنایی با آن، نمی ارزد! در صورتی که هر کس با هر میان تحصیلات و در هر رشته ای که باشد به تناسب نیاز خود می تواند از فناوری از فید بهره ببرد.

 

چطور از فید استفاده کنیم و فید بخوانیم؟

اگر لوگو و اضافات گرافیکی و تبلیغات هر سایت را حذف کنیم و فقط مطالب جدید هر سایت را باقی بگذاریم، چیزی که باقی می ماند، فید سایت است، به عبارت دیگر فید، نسخه فقط متن سایت ها و وبلاگ ها هست.

راه های خواندن فید، خیلی زیاد هستند. شما می توانید فید را با نصب برنامه هایی بخوانید یا اینکه فید را از طریق ایمیل تان بخوانید. با این همه فیدخوان یا خبرخوان گوگل Google Reader، در میان فیدخوان ها محبوبیت زیادی دارد و آمارها هم نشان می دهند که روز به روز تعداد بیشتری از مردم به استفاده از Google Reader روی می آورند.

 

مجله اینترنتی پریانا

تنظیم برای تبیان: ناظمی

فید چیست؟ قسمت اول - آکا

درخواست مجدد «الیور استون» از احمدی...

میشله میکلسون به عنوان مدیر تبلیغاتی و برنامه های اولیور استون طی یک درخواست مجدد علاقه استون به تولید مستند درباره «محمود احمدی نژاد» را در راستای گفت وگوی دو ملت ایران و آمریکا اعلام کرده است ...

منبع : tebyan.net

تبلیغات