در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گزارشی از سبیت 2009 ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته دنیای کامپیوتر از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

در بزرگ ترین رخداد فناوری اطلاعات جهان، 4300 شرکت از 69 کشور جهان تازه ترین دستاوردهای صنعت IT و ICT را در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده اند.به گزارش ایسنا، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و آرنولد شوارتزنگر، فرماندار ایالت کالیفرنیا آمریکا حضور داشتند. ایالت کالیفرنیا شریک اصلی سبیت امسال است. سبیت از سه شنبه هفته گذشته تا روز یکشنبه برگزار شد.

سبیت در دوره رکود و بحران اقتصادی یک راه حل برای شرکت های اقتصادی ارائه داده است:ICT برای تسهیل ارتباطات و کاهش هزینه ها. روی تابلوی بزرگ در ورودی سبیت نوشته شده بود: بحران؟ نه فرصت

شرایط اقتصادی دشوار امسال مانع حضور نام های بزرگ شد اما غیبت آن ها به شرکت های کوچک فرصت داد نوآوری های خود را نمایش دهند.

یکی از این شرکت ها David Vision Systems بود که برای داشتن جایگاهی در بازار اسکن سه بعدی مبارزه می کند. این شرکت اسکنر لیزری سه بعدی جیبی را عرضه کرده که می تواند به عنوان یک سرگرمی توسط همه مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال کاربران می توانند مدل های سه بعدی از خود و صورت شان را در یک بازی رایانه یی یا محیط مجازی دیگری قرار دهند.

از دیگر نوآوری های به نمایش درآمده در سبیت، نخستین رادیوی خودروی اینترنتی جهان بود که توسط Blaupunkt رونمایی شد؛ رانندگان برای استفاده از این دستگاه به یک تلفن همراه نسل سوم نیاز دارند که به بلوتوث مجهز باشد تا به 35 هزار شبکه رادیویی سراسر جهان گوش کنند.

برای افراد محتاطی که به دنبال جلوگیری از شنود مکالماتشان هستند دستگاه کوچکی ازسوی Rohde & Schwarz در این نمایشگاه رونمایی شد که می تواند با اتصال به تلفن های همراه صدای کاربر را به رمز در بیاورد؛ این فن آوری از قلمرو ارتباطات دولتی و نظامی سرچشمه می گیرد.

انواع دیگری از فن آوری بی سیم نیز در نمایشگاه سبیت در معرفی نمایش قرار گرفتند اما شاید نه به شکلی که بازدیدکنندگان انتظار داشتند. به عنوان مثال سیستم GPS ازسوی شرکت نیوزلندی Tracmap به نمایش درآمد که به کشاورزان کمک می کند در پاشیدن غلات و علف صرفه جویی کنند؛ همچنین می تواند به تازه کاران در پشت فرمان کمک کند.

همانطور که در نمایشگاه تجاری تلفن همراه بارسلون تلفن های همراه به نمایش درآمده وعده می دادند دوستدار محیط زیست باشند، موضوع سبیت در آلمان نیز فن آوری سبز بود. در نمایشگاه امسال سبیت بخش افزوده شده ای برای نمایش جهان IT سبز شامل دیتاسنترها و فن آوری های تراشه، نوآوری های IT، برنامه های ارتباطی و همراه و راهبردهای IT سبز و مشاوره بود که نزدیک به 20 سازمان حضور داشتند.

بنا بر اعلام مسوولان مربوطه سال آینده مدت زمان برگزاری سبیت یک روز کاهش یافته و از 2 تا 6 ماه مارس برگزار خواهد شد.

ایران در سبیت

گزارشی از سبیت 2009 - آکا

به گزارش همشهری آنلاین، ایران تا کنون 7 دوره در سبیت شرکت داشته است. اوج سبیت و حضور ایران نیز سال 2005 بوده است.

امسال،6 شرکت شامل 3 شرکت تولید مولتی مدیا و 3 شرکت تخصصی نرم افزار به همراه 50نرم افزار دیگر که برگزیده جشنواره رسانه های دیجیتال هستند در غرفه ایران حضور دارند. با این حال به اذعان تمام صاحب نظران و بازدید کنندگان، این غرفه در شأن ایران نبوده و نشان دهنده توان آی تی ایران نیست. حتی سفیر ایران در آلمان نیز در بازدید خود از غرفه ایران بر این نکته تاکید کرد.

 نرم افزارهای ارائه شده در زمینه هایی همچون ترجمه متون از انگلیسی به فارسی، تبدیل متون فارسی از عکس به متن ( OCR)، نرم افزارهای معرفی فرهنگ و تمدن ایران، نرم افزارهای معرفی گنجینه های اسلامی و دینی، معارف و تعالیم مذهبی، توریسم و گردشگری، ادبیات و عرفان، سرگرمی برای کودکان و نوجوانان، بازی های رایانه ای و نرم افزارهای کاربردی برای تلفن همراه است.

با این حال عیسی زارع پور، مدیر مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: «برنامه ریزی دقیق و جامعی برای حضور ایران در سبیت صورت گرفت و پیوند زدن جشنواره رسانه های دیجیتال به سبیت بر همین اساس صورت گرفته است» وی می افزاید: «فلسفه حضور شرکت های ایرانی در سبیت حمایت دولت از بخش خصوصی برای توانمند تر شدن و دیدن بازارهای هدف و برقراری ارتباط با طرف های خارجی برای توسعه صادرات نرم افزاری کشور است.»

 

تنظیم برای تبیان: ناظمی

گزارشی از سبیت 2009 - آکا

بزرگترین نمایشگاه رایانه ی جهان

سبیت، بزرگترین نمایشگاه تجاری آی تی و راهبردهای ارتباطاتی خانگی و اداری در دنیا که از سال 1986 تاکنون همه ساله در فصل بهار و در شهر هانوفر آلمان برپا شده است...
گزارشی از سبیت 2009 - آکا

حضور شرکتهای ایرانی در بزرگترین...

ایرنا برای چهارمین سال متوالی شرکت های ایرانی در بزرگترین نمایشگاه جهان سبیت ? 2006? محصولات خود را عرضه می کنند. بنابر گزارش ستاد خبری نمایشگاه سبیت ? 2006? ، نمایشگاه سبیت امسال از ?18?تا 24? اسفند در شهر هانوفر برگزار می ...

منبع : tebyan.net

تبلیغات