معرفی مدارک CIW - آکا

امروزه علم طراحی و مدیریت وب سایت ها جز یکی از پایه های اصلی رشته کامپیوتر به حساب می آید. طراحی سایت های بزرگ از طراحی یک نرم افزار هم می تواند مشکل تر باشد به این دلیل که در برنامه نویسی وب، باید در مورد طراحی گرافیکی سایت ها هم اطلاعاتی داشته باشید.

 بعد از طراحی و آماده سازی وب سایت، شما باید در زمینه طراحی و مدیریت سرورها و شبکه ها هم اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید سایت خود را مدیریت نمایید.

 در زمینه مباحث طراحی وب کتاب ها و مدارک زیادی وجود دارد. در بین این مجموعه های آموزشی سری مدارک CIW کامل ترین و قوی ترین مجموعه را فراهم کرده که در این مطلب بیشتر در مورد این موسسه و مدارک آن صحبت خواهیم کرد.

کلمه CIW مخفف Certified Internet Web است که نام گروهی از طراحان وب بوده که در دهه 1990 این موسسه را تاسیس کردند و به سرعت جایگاه خود را میان شرکت های بزرگ پیدا کردند. استقبال از این مدارک به گونه ای بوده که این موسسه تا سال 1997 حدود 145000 مدرک را به دانشجویان خود داده است.

در ابتدا پایه کار این گروه بر این اصل بنا شده بود که هیچ برنامه خاصی را آموزش نمی دادند چون با این کار خود را فقط به یک محصول منحصر می کردند. اما اکنون دوره های نحوه مدیریت وب، زبان های برنامه نویسی تحت وب و نحوه مدیریت سرور در حال برگزاری است. در حال حاضر شرکت های IBM ، Novell ، HP و Intel با این موسسه همکاری می کنند و برای استخدام در این شرکت ها مدرک موسسهCIW  را نیاز دارید.

در این سیستم آموزشی شما ابتدا باید یک سری مبانی شبکه و ساختار وب را بگذرانید تا بتوانید گرایش خود را انتخاب کنید. با قبول شدن در آزمون مبانی به شما مدرک CIW Associate اعطا می شود که در مرحله بعد  شما گرایش مورد علاقه خود را انتخاب می کنید و دوره های مربوط به هر کدام را می گذرانید تا در پایان به شما مدرک CIW Master داده شود که بالاترین سطح مدرک این موسسه است. در زیر نمودار دوره ها و گرایش های این موسسه آمده است.

معرفی مدارک CIW - آکا

 

همان طور که در نمودار روبرو مشاهده می کنید مدرک CIW Master دارای 4 گرایش است که در ادامه درباره هر کدام بحث خواهیم کرد اما قبل از آن این نکته لازم به ذکر است که زمانی که شما مدرک CIW Associate را دارید با قبول شدن در هر یک از دوره ها به شما مدرک CIW Professional اعطا می شود. به طور مثال در گرایش design شما در صورت قبولی در آزمون site design، مدرک professional آن دوره را دریافت خواهید کرد.

گرایش های مدرک CIW Master عبارت اند از:

Designer: در این گرایش دانشجو ابتدا دوره طراحی سایت می گذراند که در آن روش طراحی سایت با برنامه های Flash و Dreamweaver و بعد از آن مبانی پایه scripting language را فرا می گیرد. این گرایش دارای 2 آزمون است.

Administrator: در این گرایش دانشجو با نحوه مدیریت سرورها و بعد از آن با ساختار شبکه های بزرگ و در آخر با نحوه ایجاد امنیت برای شبکه و سایت آشنا می شود. این گرایش 3 آزمون دارد.

Web Site Manager: در این دوره دانشجو هم یک دوره طراحی سایت می خواند و هم یک دوره مدیریت سرور و در پایان در یک دوره با زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنا می شود. این دوره 4 آزمون دارد که هر کدام از دوره های site designer و server administrator یک آزمون و دوره web language دو آزمون دارد.

Enterprise Developer: این مدرک که کامل ترین مدرک CIW است از 4 دوره تشکیل شده است. در ابتدا دانشجو با مبانی زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنا می شود و در ادامه یک دوره طراحی نرم افزار می خواند و بعد یک دوره کامل زبان JAVA را آموزش می بیند و در پایان با پایگاه داده ها و شبکه های بزرگ بیشتر آشنا می شود. این دوره 6 آزمون دارد که دوره web language دو آزمون و بقیه دوره ها هر کدام یک آزمون دارند.

در پایان این نکته قابل ذکر است که این مدارک دقیقا مانند مدارک سیسکو به صورت غیر حضوری آزمون گرفته می شود و برای آزمون دادن باید در یکی از دو مرکز آزمون VUE و یا Prometric ثبت نام کنید.

 

"تالیف: محمد هادی امامی" - تبیان

تنظیم: ناظمی

معرفی مدارک CIW - آکا

بازار کار برنامه نویس ها در وب

این روزها که بحث بحران مالی جهانی بالا گرفته خیلی ها به فکر راه های تازه ای برای کسب درآمد افتاده اند و طبق معمول، اینترنت با دریایی از ایده های نو و جالب آماده است تا شما را در هرزمینه ای، حتی کاریابی شگفت زده کند.

منبع : tebyan.net


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ciw دارای مدرک , دوره های ciw , مدارک ciw , مدرک ciw

تبلیغات